Erik Vlček s Jurajom Tarrom zabojujú o olympijskú medailu

Juraj Tarr, Erik Vlček
Juraj Tarr (vľavo) a Erik Vlček (vpravo). Foto: SITA/Martin Havran

RIO DE JANEIRO 17. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenský dvojkajak Erik Vlček, Juraj Tarr postúpil do A-finále kategórie K2 na 1000 m v rámci súťaží rýchlostných kanoistov na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

OH 2016

Vlček a Tarr obsadili v druhej semifinálovej jazde posledné postupové tretie miesto, keď dosiahli čas 3:19,372 min. Víťazmi sa stali Portugalčania (3:18,099) pred Litovčanmi (3:18,526). Okrem týchto krajín sa v A-finále predstavia aj posádky Nemecka, Srbska, Austrálie, Talianska a Maďarska. Štvrtkový boj o medaily sa začne o 14.08 h SELČ.

Vlček a Tarr sa od začiatku semifinálovej jazdy usadili na treťom mieste a bezpečne si strážili túto poslednú postupovú pozíciu do A-finále. Na čele sa striedali Portugalčania a Litovčania, posledné dve priečky s väčším odstupom patrili Čechom a Kubáncom.

Slovenské duo skúsených tridsiatnikov sa teda rozhodlo ísť aj disciplínu K2 1000 m naplno a pokúsiť sa uspieť v náročnom olympijskom dvojboji K2 + K4. V „káštvorke“ budú po boku Denisa Myšáka a Tibora Linku z pozície aktuálnych majstrov sveta aj Európy patriť medzi topfavoritov na zisk medaily.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 13. deň

„S finále sme nepočítali, lebo v tomto roku nám K2 vôbec nešla. Vyčerpali sme všetky nápady a stále to nebolo ono. Museli sme sa s tým popasovať. Pôvodne sme nechceli ani štartovať, ale dosť skoro sme sa museli nahlásiť a potom sa to nedá meniť. Loď sme do Ria poslali, prišli sme sem a dúfali sme v malý zázrak, že keď nám Ježiš dopraje, tak nám to vyjde. Vôbec sme na to netrénovali, v rozjazde sme si oťukali trať a nebolo to dobré. Keď už sme štartovali, tak sme si povedali, že to nevzdáme bez boja,“ povedal Erik Vlček.

„K2 v Riu pre nás nie je priorita. Ak budeme na ôsmom mieste, nič sa nedeje. Vôbec nás to nezlomí a sústredíme sa na štvorku,“ dodal Juraj Tarr.

Tridsaťštyriročný Erik Vlček je trojnásobným majstrom sveta v dvojkajaku. Dva tituly ziskal v spoločnej lodi práve s Jurajom Tarrom (K2 500 a K2 1000 m) na MS 2014 v Moskve, na MS 2011 v Szegede triumfoval v K1 1000 m spolu s Petrom Gellem. Ďalších sedem titulov majstra sveta vybojoval Vlček ako člen štvorkajaka. V ňom sa tiež predstaví na OH 2016 v Riu de Janeiro.

Muži – K2 1000 m – II. semifinále (prvé 3 lode do finále):

1. Emanuel Silva, Joao Ribeiro (Portug.) 3:18,099 min, 2. Ričardas Nekriosius, Andrej Olijnik (Lit.) 3:18,526, 3. Erik Vlček, Juraj Tarr (SR) 3:19,372

Účastníci finále: Nemecko a Srbsko (postúpili priamo z rozjázd), Austrália, Portugalsko, Taliansko, Litva, Maďarsko, Slovensko (postúpili zo semifinále)

Samsung_reklama

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erik VlčekJuraj Tarr