Erotický román Päťdesiat odtieňov sivej zapríčinil rozvod

Fifty Shades of Grey
Päťdesiat odtieňov sivej. Foto: magazine.after-set.com

BRATISLAVA 15. novembra (WEBNOVINY) – Erotický román Fifty Shades of Grey: Päťdesiat odtieňov sivej spôsobil rozpad manželstva vo Veľkej Británii.

Muž totiž odmietal zrealizovať sexuálne scény a rôzne praktiky, ktoré sú v knihe opísané, a tak jeho manželka podala žiadosť o rozvod. „Táto žena čítala knihu a chcela si okoreniť sexuálny život,“ uviedla advokátka 41-ročnej zamestnankyne banky Amanda McAlister.

„Mala pocit, že ich sexuálny život je o ničom. Nikdy si nespomenul na Valentína a ani nikdy nepochválil, ako vyzerá. Preto si kúpila sexi spodnú bielizeň a snažila sa manžela upútať,“ povedala McAlister. Keďže muž na to nepristúpil a odmietal jej sexuálne hry, rozhodla sa manželstvo ukončiť a hľadať uspokojenie inde.

Román Fifty Shades of Grey: Päťdesiat odtieňov sivej o vzťahu nevinnej študentky Anastázie Steelovej a multimilionára Christiana Greya podnietením sexuálnych fantázií zaujal milióny žien na celom svete.

Autorka E. L. James príbeh pôvodne písala ako anonymná fanúšička upírskej ságy Twilight a postupne ho zverejňovala na fanúšikovských stránkach pod názvom Master of Universe.

Hlavné postavy sa volali rovnako ako tie z Twilightu – Edward Cullen a Bella Swan. E. L. James svoje dielo neskôr prepracovala, rozšírila, premenovala, rozdelila na tri časti a v roku 2011 prvú časť vydala ako paperback.

Román obsahuje explicitné erotické scény s praktikami, s ktorými Anastázia súhlasí, aby mohla byť Christianovou partnerkou. Knihy vyvolali búrlivú diskusiu plnú protichodných názorov, no medzi ženami je mimoriadne populárna – zrejme aj preto, že vďaka elektronickým čítačkám ju môžu čítať tajne.

Po prvej časti nasledujú tituly Fifty Shades Darker (2011) a Fifty Shades Freed (2012). Práva na nakrútenie príbehu kúpili spoločnosti Universal Pictures a Focus Features. Z trilógie sa na celom svete predalo už vyše 40 miliónov kópií.

Informácie zverejnila webová stránka www.huffingtonpost.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom