Esin Group: Sme v šoku zo zistení, o čom spolu hovorili obvinený Marcel H. a František Oravec

Smartphone on a tripod
Foto: Getty Images


BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) – Spoločnosť Esin Group a.s., jej majitelia aj zamestnanci sú šokovaní zo zistení, ktoré vyplynuli z nahrávky rozhovoru medzi Marcelom H., ktorý je obvinený z prípravy násilného trestného činu a jeho bratrancom Františkom Oravcom, ktorý stojí na čele Iniciatívy poľnohospodárov a vedie s firmou Esin Group dlhoročné spory o pôdu. Nahrávku tohto rozhovoru pustil v rámci trestného konania na neverejnom pojednávaní súd v Košiciach v pondelok 13.mája 2019.

„Z prehratého rozhovoru nás mrazí. Hovorí sa tam o samopaloch, pištoliach, najatí Srbov, rozstrieľanom aute, fingovaní pokusu o vraždu, spútaní káblami a kopaní do rána. To sú veci o ktorých sa títo dvaja páni rozprávali počas toho, keď spolu preberali spory našej spoločnosti a Františka Oravca“, uvádza sa v stanovisku Esin Group.

Esin Group vedie s Oravcom dlhoročné spory. V trestnom konaní proti Marcelovi H. vystupuje Esin ako poškodená strana. Keď polícia v roku 2017 zadržala Marcela H. pri pokuse o nelegálny nákup výbušnín, pri nasledujúcej domovej prehliadke u neho okrem zbraní a streliva našla aj fotografie a iné presné údaje o osobách, majetku a miestach pohybu majiteľov Esin Group a niektorých jej zamestnancov. Okrem toho polícia zaistila aj nosiče na ktorých bol zaznamenaný rozhovor medzi Marcelom H. a Františkom Oravcom, ktorý teraz súd umožnil prehrať. Nahrávky sú súčasťou trestného spisu.

Esin Group, a.s.
www.esin.sk
info@esin.sk

Inzercia

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe František Oravec