Ester Ledecká bude naďalej reprezentovať Česko, so zväzom sa dohodli na zmluve

Ester Ledecká
Ester Ledecká. Foto: archívne, SITA/AP.

PRAHA 23. októbra (WebNoviny.sk) – Olympijská víťazka v snoubordingu a zjazdovom lyžovaní Ester Ledecká bude naďalej reprezentovať Česko.

Na pondelňajšej tlačovej konferencii to oznámil predseda úseku alpských disciplín Zväzu lyžiarov Českej republiky (SLČR).

Kontrakt ešte nepodpísali

Podľa portálu iDNES.cz sa úspešná športovkyňa dohodla s národným zväzom na spolupráci, no obe strany ešte musia podpísať kontrakt.

Dvadsaťtriročná rodáčka z Prahy sa koncom augusta dostala do konfliktu so SLČR, keď odmietla podpísať reprezentačnú zmluvu.

Dôvodom bolo, že podmienky kontraktu by ju obmedzovali v spolupráci s reklamnými partnermi. Ledecká následne pohrozila odchodom do zahraničia a tým, že by mohla na medzinárodnej úrovni hájiť farby Rakúska alebo Turecka.

Viac voľnosti pri výbere partnerov

Po približne dvoch mesiacoch sa však hviezda ZOH v Pjongčangu 2018 dohodla so zväzom na ďalšej spolupráci.

„V jednom momente sme odstúpili od rokovaní, pretože podmienky zmluvy boli pre nás tak nevýhodné, že hrozil pád vnútorného fungovania nášho úseku. V pondelok sme to však definitívne uzavreli. Myslím si, že naša dohoda je veľmi výhodná pre Ester aj pre nás,“ cituje iDNES.cz slová predsedu úseku alpských disciplín SLČR Ladislava Forejtka.

Ledecká vďaka novej reprezentačnej zmluve získa viac voľnosti pri výbere komerčných partnerov a zväz využije finančné prostriedky plynúce z dohody na prípravu ďalších členov národného tímu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ester Ledecká