Estónka Kontaveitová získala svoj premiérový titul na turnaji WTA

Anett Kontaveitová
Estónska tenistka Anett Kontaveitová získala premiérový titul na hlavnom profesionálnom okruhu. Hertogenbosch, 18. júna 2017. Foto: SITA/AP

HERTOGENBOSCH 18. júna (WebNoviny.sk) – Estónska tenistka Anett Kontaveitová sa stala víťazkou dvojhry na turnaji WTA International Ricoh Open v holandskom Hertogenboschi. Dvadsaťjedenročná rodáčka z Tallinnu zdolala v nedeľňajšom finále dvoch nenasadených hráčok Nataliu Vichľancevovú z Ruska za 74 minút presvedčivo 6:2, 6:3.

Pre Kontaveitovú je to premiérový titul na hlavnom profesionálnom okruhu. Estónka po jednoznačnom prvom sete prehrávala s 20-ročnou volgogradskou rodáčkou v II. sete 0:2 aj 1:3, ale potom získala päť gemov za sebou a dočkala sa cenného úspechu.

V Hertogenboschi zavládla aj slovenská radosť. Dominika Cibulková si pripísala prvý titul v debli v kariére na tejto úrovni: spolu s Belgičankou Kirsten Flipkensovou ako nenasadené zvíťazili v sobotňajšom finále štvorhry nad domácim holandským tandemom Kiki Bertensová, Demi Schuursová za 87 minút 4:6, 6:4, 10:6 (zápasový tajbrejk).

Súhrn výsledkov finále dvojhry a štvorhry na tenisovom turnaji WTA International Ricoh Open v holandskom Hertogenboschi:

Dvojhra – finále:

Anett Kontaveitová (Est.) – Natalia Vichľancevová (Rus.) 6:2, 6:3 za 74 minút

Štvorhra – finále:

Dominika Cibulková, Kirsten Flipkensová (SR/Belg.) – Kiki Bertensová, Demi Schuursová (Hol.-2) 4:6, 6:4, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 87 minút

Viac k osobe Dominika CibulkováKiki BertensováKirsten FlipkensováNatalia Vichľancevová