Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Aula EUBA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Aula EUBA
3. novembra 2010 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Etický rozmer do slovenského vysokého školstva

BRATISLAVA 3. novembra (WBN/PR) – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR avizuje silný etický rozmer ako zjednocujúci prvok pri nastavení transparentných kritérií, podľa ktorých bude podporovať vysoké školy na Slovensku. Zo stretnutia s predstaviteľmi VŠ a podnikateľmi boli dnes navyše zverejnené konkrétne výstupy.

Centrum severoamerických štúdií (CNAS) Ekonomickej univerzity v Bratislave a Americká obchodná komora zorganizovali stretnutie podnikateľského a akademického sektora za účasti predstaviteľov MŠ SR. Stretnutie sa uskutočnilo ako sprievodné podujatie k odbornej konferencii McMa3oshka organizovanej pod záštitou prezidenta SR, Ivana Gašparoviča.

Predmetom diskusie sa stala pripravovaná koncepcia MŠ SR v kontexte programového vyhlásenia vlády SR, otázka akým spôsobom motivovať vysoké školy k získavaniu prostriedkov zo súkromného sektora, ako aj problematika transferu technológií z výskumno-akademického do podnikateľského prostredia.

Uzavreté stretnutie si kládlo za cieľ prispieť k dialógu podnikateľského a akademického sektora s cieľom podporiť praktickú spoluprácu a zvýšiť konkurencieschopnosť slovenských vysokých škôl. Podujatie vytvorilo priestor pre výmenu podnetov a tlmočenie očakávaní medzi relevantnými partnermi z vládneho, akademického a podnikateľského prostredia. Existuje predpoklad, že otvorená diskusia na začiatku nového volebného obdobia bude mať potenciál priniesť konkrétne výsledky v oblasti tvorby novej legislatívy a prispeje tak k rozvoju znalostnej ekonomiky v SR.

Organizátori priniesli výstupy stretnutia spracované v pracovnom dokumente Výstupy MPRAM fóra ako aj záznam z tlačovej konferencie, ktorej sa zúčastnili:

• Peter Plavčan, generálny riaditeľ Sekcie vysokých škôl, Ministerstvo školstva SR

• Miroslav Beblavý, poslanec NR SR

• František Jakab, CISCO s.r.o., predseda komisie pre spoluprácu priemyslu s akademickou sférou, Americká obchodná komora v SR

• Jake Slegers, výkonný riaditeľ, Americká obchodná komora (koordinátor stretnutia)

• Michal Kovács, výkonný riaditeľ, Centrum severoametických štúdií, EU v Bratislave (koordinátor stretnutia)

Informácie poskytlo Centrum severoamerických štúdií Ekonomickej univerzity v Bratislave a Americká obchodná komora v SR.

Odporúčané články

Od školy si oddýchnu deti v ďalších troch krajoch Slovenska ZMOS odmieta vyššie platy pre učiteľov od septembra

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...