Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Aula EUBA
Aula EUBA
3. novembra 2010 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Etický rozmer do slovenského vysokého školstva

BRATISLAVA 3. novembra (WBN/PR) – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR avizuje silný etický rozmer ako zjednocujúci prvok pri nastavení transparentných kritérií, podľa ktorých bude podporovať vysoké školy na Slovensku. Zo stretnutia s predstaviteľmi VŠ a podnikateľmi boli dnes navyše zverejnené konkrétne výstupy.

Centrum severoamerických štúdií (CNAS) Ekonomickej univerzity v Bratislave a Americká obchodná komora zorganizovali stretnutie podnikateľského a akademického sektora za účasti predstaviteľov MŠ SR. Stretnutie sa uskutočnilo ako sprievodné podujatie k odbornej konferencii McMa3oshka organizovanej pod záštitou prezidenta SR, Ivana Gašparoviča.

Predmetom diskusie sa stala pripravovaná koncepcia MŠ SR v kontexte programového vyhlásenia vlády SR, otázka akým spôsobom motivovať vysoké školy k získavaniu prostriedkov zo súkromného sektora, ako aj problematika transferu technológií z výskumno-akademického do podnikateľského prostredia.

Uzavreté stretnutie si kládlo za cieľ prispieť k dialógu podnikateľského a akademického sektora s cieľom podporiť praktickú spoluprácu a zvýšiť konkurencieschopnosť slovenských vysokých škôl. Podujatie vytvorilo priestor pre výmenu podnetov a tlmočenie očakávaní medzi relevantnými partnermi z vládneho, akademického a podnikateľského prostredia. Existuje predpoklad, že otvorená diskusia na začiatku nového volebného obdobia bude mať potenciál priniesť konkrétne výsledky v oblasti tvorby novej legislatívy a prispeje tak k rozvoju znalostnej ekonomiky v SR.

Organizátori priniesli výstupy stretnutia spracované v pracovnom dokumente Výstupy MPRAM fóra ako aj záznam z tlačovej konferencie, ktorej sa zúčastnili:

• Peter Plavčan, generálny riaditeľ Sekcie vysokých škôl, Ministerstvo školstva SR

• Miroslav Beblavý, poslanec NR SR

• František Jakab, CISCO s.r.o., predseda komisie pre spoluprácu priemyslu s akademickou sférou, Americká obchodná komora v SR

• Jake Slegers, výkonný riaditeľ, Americká obchodná komora (koordinátor stretnutia)

• Michal Kovács, výkonný riaditeľ, Centrum severoametických štúdií, EU v Bratislave (koordinátor stretnutia)

Informácie poskytlo Centrum severoamerických štúdií Ekonomickej univerzity v Bratislave a Americká obchodná komora v SR.

Odporúčané články

Od školy si oddýchnu deti v ďalších troch krajoch Slovenska ZMOS odmieta vyššie platy pre učiteľov od septembra

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...