Etixx na Tour nepostaví Velitsa, jednotka tímu sa nezmení

Mark Cavendish
Radosť Marka Cavendisha v cieli šiestej etapy. Foto: SITA/AP

BRUSEL 30. júna (WEBNOVINY) – Účastníci 102. ročníka Tour de France (4.- 26. 7.) už sú niekoľko dní známi aj v tíme Etixx-QuickStep. V deväťčlennej nominácii nefiguruje slovenský cyklista Martin Velits, zato tam nechýbajú Mark Cavendish, Michal Golas, Michal Kwiatkowski, Tony Martin, Mark Renshaw, Zdeněk Štybar, Matteo Trentin, Rigoberto Urán a Julien Vermote.

Okrem M. Velitsa nezostalo miesto ani na známe mená – Nikiho Terpstru, Toma Boonena, či Juliana Alaphilippa, ktorých doménou sú predsa len jarné klasiky. V deviatke Etixxu sú dvaja Poliaci – Kwiatkowski a Golas, ďalšie krajiny majú po jednom zástupcovi.

„Máme veľmi talentovaný, ale zároveň aj skúsený tím zložený z cyklistov ôsmich národností. Máme v ňom skvelého časovkára, takého, čo môže uspieť v cieli na vrchole Mur de Huy či etape na obávaných ´kockách´. Máme jazdcov pre rýchle koncovky etáp na čele s Markom Cavendishom, ale aj do vysokých kopcov, akým je Rigoberto Urán. Dobre mu tam môže pomáhať Michal Kwiatkowski, ale aj Tony Martin, ukázali to už neraz v minulosti. Počas celých troch týždňov sa chceme prezentovať vyrovnanými výkonmi a byť nebezpeční na rôznych úrovniach týchto najväčších pretekov,“ vyhlásil jeden zo športových šéfov a manažér rozvoja v Etixxe Rolf Aldag v tlačovej správe tímu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mark CavendishMartin VelitsMichal KwiatkowskiRigoberto UránTony Martin