EÚ by mala udeliť Ukrajine bezvízový styk, myslí si Kiska

Andrej Kiska
Slovenský prezident Andrej Kiska. Foto: SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 21. augusta (WebNoviny.sk) – O plnej podpore nezávislosti a teritoriálnej integrity Ukrajiny a nemennej pozícii Slovenska k nelegálnej anexii Krymu ubezpečil prezident Andrej Kiska svojho ukrajinského partnera Petra Porošenka.

Ako informoval poradca prezidenta pre komunikáciu Roman Krpelan, v kontexte predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie Kiska počas telefonického rozhovoru prisľúbil naďalej vyzývať na mobilizáciu partnerov nielen v Európskej únii v záujme podpory mierového riešenia prebiehajúceho konfliktu na Ukrajine. Slovenský prezident podľa vlastných slov intenzívne vníma znepokojujúce stupňovanie napätia na Donbase a na administratívnej hranici s Krymom, o ktorej ho prezident Porošenko bližšie informoval.

Takáto situácia nemá v dnešnej Európe miesto. Pomoc Ukrajine na jej európskej ceste vrátane čo najskoršieho udelenia bezvízového styku je správnou odpoveďou Európskej únie na snahy Ukrajincov o lepši život,“ uviedol Andrej Kiska, ktorý tiež Porošenkovi zablahoželal k nadchádzajúcemu štátnemu sviatku Ukrajiny – Dňu nezávislosti, ktorý bude 24. augusta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Kiska