Euro oslabilo, dôvodom zostrelený boeing a boje v Gaze

Peniaze, euro, dolar
Foto: ilustračné, SITA/AP

LONDÝN 21. júla (WEBNOVINY) – Japonský jen a švajčiarsky frank v pondelok posilnili. Podporil ich záujem o bezpečné aktíva v reakcii na pokles európskych akciových trhov.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Minulotýždňové zostrelenie malajzijského lietadla nad východnou Ukrajinou a boje v Gaze totiž naďalej dominujú spravodajským titulkom, čo znamená, že investori sú opatrní. Dolár však oproti euru neposilnil vzhľadom na nízke výnosy z amerických dlhopisov.

Viac o páde Boeingu 777 na Ukrajine sa dočítate

—–> TU.

Spoločná európska mena voči jenu klesla na 136,89 JPY/EUR. Oproti švajčiarskemu franku oslabila na 1,2147 CHF/EUR. Udržala si však hodnotu voči doláru a obchodovala sa na úrovni 1,3525 USD/EUR. Dolár mierne oslabil oproti jenu, a to na 101,30 JPY/USD.

Maďarský forint v pondelok posilnil. Reagoval tak na vyjadrenie maďarského ministra hospodárstva, že konverzia úverov domácností v zahraničných menách na pôžičky vo forintoch sa uskutoční neskôr, ako sa očakávalo. Forint tak vybočil z trendu, v rámci ktorého stredoeurópske meny mierne oslabovali v dôsledku krízy na Ukrajine.

Maďarská mena do 9:59 SELČ stúpla o 0,14 percenta na 309,300 HUF/EUR. Česká koruna však oslabila o 0,13 percenta na 27,475 CZK/EUR a poľský zlotý klesol o 0,07 percenta na 4,150 PLN/EUR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom