Euro oslabilo voči doláru aj oproti jenu

Peniaze
dolár, euro Foto: SITA/AP

LONDÝN 24. septembra (WEBNOVINY) – Euro v utorok voči doláru oslabilo v reakcii na to, že podnikateľská dôvera v Nemecku sa v septembri zlepšila menej, ako sa očakávalo. Index dôvery, ktorý zostavuje inštitút Ifo, sa oproti augustu zlepšil, ale stúpol menej, ako prognózovali analytici.

Euro zaťažilo aj pondelkové vyjadrenie šéfa Európskej centrálnej banky (ECB) Maria Draghiho, podľa ktorého je ECB pripravená poskytnúť peňažným inštitúciám ďalšie dlhodobé úvery s cieľom udržať nízke úrokové sadzby.

Spoločná európska mena oproti doláru klesla o 0,1 % na 1,3480 USD/EUR. Oproti jenu euro oslabilo tiež o 0,1 % na 133,25 JPY/EUR.

Hodnota dolára oproti jenu sa nezmenila a zostala na úrovni 98,85 JPY/USD. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, však posilnil o 0,1 % na 80,546 bodu.

Maďarský forint v utorok oslabil. Centrálna banka krajiny totiž znížila svoju hlavnú úrokovú sadzbu na nové minimum a uviedla, že by mohol existovať priestor pre ďalšie uvoľnenie menovej politiky. Do 15:53 SEČ forint klesol o 0,4 % na 299,840 HUF/EUR. Oslabil aj poľský zlotý, a to o 0,15 % na 4,232 PLN/EUR, ale česká koruna posilnila o 0,2 % na 25,902 CZK/EUR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom