Euro posilnilo voči doláru vďaka nemeckým podnikateľom

Peniaze
Foto: flickr.com

LONDÝN 27. augusta (WEBNOVINY) – Spoločná európska mena v pondelok mierne posilnila po zverejnení výsledkov prieskumu podnikateľskej nálady v Nemecku, ktoré neboli až také zlé, ako sa očakávalo.

Index podnikateľskej dôvery, ktorý zostavuje inštitút Ifo, ukázal, že tento ukazovateľ v auguste mierne oslabil.

Kasper Kirkegaard zo spoločnosti Danske Markets však uviedol, že hodnota indexu Ifo nemení výhľad eura. „Euro podporujú očakávania určitého uvoľnenia menovej politiky zo strany Fed-u a očakávania reakcie zo strany Európskej centrálnej banky (ECB) s cieľom znížiť náklady na požičiavanie si,“ dodal.

Euro oproti predošlému dňu posilnilo o 0,1 % na 1,2525 USD/EUR. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, mierne oslabil, a to na 81,575 bodu. Hodnota dolára voči jenu sa nezmenila a bola na úrovni 78,65 JPY/USD.

Kurzy stredoeurópskych mien sa v pondelok na devízovom trhu pohybovali v úzkych pásmach. Nedávne posilnenie mien stredoeurópskeho regiónu brzdila opatrnosť investorov vzhľadom na situáciu v eurozóne. Česká koruna do 15:09 SEČ posilnila o 0,17 % na 24,815 CZK/EUR, poľský zlotý stúpol o 0,07 % na 4,08 PLN/EUR a kurz maďarského forintu sa v porovnaní s predošlým dňom nezmenil a zostal na úrovni 277,6 HUF/EUR.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom