Euro sa pohybovalo blízko dvojtýždňového maxima voči doláru

Euro Dolár
Foto: Ilustračné, SITA/AP

LONDÝN 5. októbra (WEBNOVINY) – Euro sa v piatok pohybovalo voči doláru blízko dvojtýždňového maxima. Európska centrálna banka (ECB) totiž ubezpečila investorov, že je pripravená nakupovať dlhopisy problémových štátov eurozóny v snahe o prekonanie dlhovej krízy.

Ďalší vývoj menového páru bude podľa agentúry Reuters závisieť od údajov z trhu práce v USA, ktoré majú byť zverejnené neskôr v piatok.

Lepšie než očakávané údaje o zamestnanosti v ekonomike USA okrem poľnohospodárskeho sektora môžu zmierniť obavy o zdravie najväčšej ekonomiky na svete a podporiť dopyt po rizikovejších menách a naopak oslabiť dolár.

Euro sa obchodovalo bez zmien na úrovni 1,3015 USD/EUR a nachádzalo sa tak blízko štvrtkového dvojtýždňového maxima 1,3032 USD/EUR. Spoločná európska mena klesla voči japonskému jenu, a to o 0,1 % na 102,05 JPY/EUR. Dolár stagnoval voči jenu na úrovni 78,46 JPY/USD.

Na stredoeurópskych devízových trhoch posilnila do 15:06 SELČ česká koruna o 0,17 % na 24,869 CZK/EUR a poľský zlotý 0,54 % na 4,062 PLN/EUR. Darilo sa aj maďarskému forintu, ktorý so voči spoločnej mene obchodoval so ziskom 1,1 % na úrovni 281,8 HUF/EUR.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ECB Európska centrálna banka