Eurokomisár Hahn radí Ukrajine, aby nečakala s reformami

Ukrajina
Porošenkovi demonštranti vyčítajú aj to, že nedodržal sľub a obete nevyhlásil za národných hrdinov. Foto: SITA/AP

KYJEV 28. novembra (WEBNOVINY) – Eurokomisár pre susedskú politiku a rozširovanie Johannes Hahn v piatok vyzval novú ukrajinskú vládu na vykonanie nutných reforiem. Podľa Hahna Ukrajina sa nesmie sústrediť len na určenie termínu darcovskej konferencie na podporu jej hospodárstva.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Rakúsky diplomat po dvoch dňoch rokovaní v Kyjeve označil za priority vlády likvidáciu korupcie, reformu súdnictva a občianskych služieb ako aj reorganizáciu energetického sektora. Podľa Hahna je určenie termínu konania konferencie na pomoc Ukrajine podmienené „hmatateľnými výsledkami“ a predstavením „zdravých návrhov reforiem“.

„Voliči to očakávajú, medzinárodné spoločenstvo podporujúce ukrajinské potreby to očakáva, pretože by to bol najsilnejší signál, že akékoľvek snahy o destabilizáciu Ukrajiny sú márne. Existuje vzrastajúce vzájomné porozumenie, že by sme mali menej hovoriť o darcovskej konferencii a viac o reformách a investíciách. Je to tiež o sebavedomí krajiny. Ak ste prijímateľom pomoci, je to iné, ako keď idete v ústrety investorom,“ cituje portál eubusiness.com Hahnove slová na margo Ukrajiny, ktorej dlhodobo zlú hospodársku situáciu výrazne prehĺbilo od marca trvajúce proruské povstanie na východe krajiny. EÚ odvtedy Kyjevu ponúkla miliardové úvery.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Johannes Hahn