Eurokomisár Mimica chce bojovať proti ebole miliónmi dolárov

BRUSEL 8. decembra (WEBNOVINY) – Eurokomisár pre medzinárodnú spoluprácu a rozvoj Neven Mimica oznámil počas návštevy Guiney ďalšiu podporu boju proti ebole vo výške 61 miliónov eur. Súčasťou pomoci bude priama finančná podpora vládam Guiney a Libérie s cieľom znížiť ekonomický dosah smrteľného vírusového ochorenia na ekonomiku a bezpečnosť postihnutých krajín.

Obrazom: Počet obetí eboly je vysoký

Finančná pomoc má prispieť aj existujúcim zdravotníckym a preventívnym programom. Ako povedal Mimica, finančné prostriedky poskytnuté krajinám bojujúcim s ebolou im majú pomôcť zvládnuť množstvo problémov súvisiacich s ochorením. „EÚ stojí pevne na strane ľudí Guiney, Libérie a Sierry Leone bojujúcimi s týmto ochorením. Musíme sa ubezpečiť, že tieto krajiny sa dokážu rýchlo zotaviť z krízy a navrátiť sa na cestu udržateľného rozvoja,“ povedal eurokomisár.

Mimica sa počas návštevy Guiney (5.-7. decembra) stretol s prezidentom Alphom Condém a s ďalšími vysokými predstaviteľmi krajiny. Komisár tiež navštívil viaceré nemocnice a zdravotnícke zariadenia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom