Europoslanca Šimečku navrhli na podpredsedu EP, môže sa stať historicky prvým Slovákom na tomto poste

Michal Šimečka
Europoslanec Michal Šimečka. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Michala Šimečku (PS/RE) jeho kolegovia z frakcie Renew Europe nominovali za podpredsedu Európskeho parlamentu (EP). Europoslanec o tom informoval vo svojom profile na sociálnej sieti.

Ak na budúci týždeň získa dôveru pléna, stal by sa historicky prvým Slovákom, ktorý tento post zastáva.

Na nové úlohy je pripravený

„Veľmi si vážim prejav dôvery od tretej najväčšej frakcie EP, v ktorej mám na starosti ochranu právneho štátu a demokracie, témy bezpečnosti a zahraničnej politiky,“ povedal Šimečka. Dodal, že s miestom podpredsedu europarlamentu súvisí väčšia zodpovednosť aj vplyv na chod celej inštitúcie.

Znamená to tiež spolu-predsedanie plenárnym schôdzam a oficiálne zastupovanie parlamentu navonok. Europoslanec doplnil, že na plnenie nových úloh je pripravený a má podporu kolegov nielen v Bruseli, ale aj na Slovensku.

Slovensko ako rovnocenný partner

Šimečka tvrdí, že Slovensko má vďaka členstvu v Európskej únii možnosť ovplyvňovať európske dianie a byť rovnocenným partnerom Nemecku, Francúzsku a ďalším členským krajinám.

„Cestou k tomu je odbornosť, intenzívna robota a schopnosť spolupracovať. Presne na tom staviam v európskej politike, aj doma na Slovensku ako podpredseda Progresívneho Slovenska,“ uzavrel.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Michal Šimečka
    Firmy a inštitúcie Európska úniaEurópsky parlamentPS Progresívne Slovensko