Europoslanec Miroslav Mikolášik podporuje GOSPEL TALENT 2011

Gospel talent
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 19. mája (WBN/PR) – Europoslanec Miroslav Mikolášik oceňuje, že po druhýkrát získal dôveru od organizátorov súťaže určenej pre začínajúcich gospelových interpretov Gospel talent 2011. Mikolášik prevzal osobnú záštitu nad jedinečným hľadaním talentov už v roku 2009, keď sa prvou gospelovou hviezdou stala Simona Martausová z Považskej Bystrice.

„Verím tomuto projektu, jedného dňa z neho môže vyrásť skutočne veľká vec. Gospel talent 2011 má moju plnú podporu a veľmi fandím každému jednému interpretovi, ktorý sa rozhodol zapojiť do súťaže,“ hovorí rodák z Dolného Kubína. „Oceňujem tiež, že sa znova našli organizátori, ktorí chcú pomáhať mladým. Bez Rádia Lumen a speváka Richarda Čanakyho by sme nový talent hľadať nemohli,“ spomína Mikolášik.

Europoslanec, ktorý je absolventom Lekárskej fakulty Karlovej univerzity v Prahe, hovorí, že kto chce pochopiť hudbu, musí mať otvorené srdce. „Ja som svoje srdce otváral už od detstva. Som vďačný, že som mohol študovať hru na husle, čím som sa k hudbe priblížil ešte viac. Teším sa, že vďaka súťaži Gospel talent odkryjeme srdcia a talent ďalších,“ odhaľuje Mikolášik, o ktorom je možné viac sa dozvedieť na internetovej stránke www.mikolasik.sk.

„Pripraviť takúto súťaž pred dvomi rokmi bolo ojedinelé, dnes to už nie je úplná novinka a Gospel talent sa teší veľkému záujmu. Za výnimočným úspechom, ktorý priniesol prvý ročník, sa však skrývajú hodiny trpezlivej práce. Verím, že aj tento rok nájdeme interpreta, ktorý v zmysle gospelu bude spájať nebo so zemou,“ dodáva Mikolášik, člen troch europarlamentných výborov a predseda Komisie pre bioetiku.

Do súťaže sa zatiaľ prihlásilo 15 interpretov, ktorých podporili viaceré známe osobnosti. Za Gospel talent 2011 sa na stránke súťaže postavili poľský muzikant Piotr Rubik, líder kapely Timothy Marián Lipovský, finalistka súťaže Eurovision Song Contest 2009 – speváčka Janais, finalistka tretej série súťaže Slovensko hľadá Superstar Ivka Kováčová a Marián Čekovský, ktorý v roku 2004 získal prestížnu hudobnú cenu Aurel ako najlepší inštrumentalista roka. Súťaž je jedinečným počinom na slovenskej hudobnej scéne, talent roka hľadá už druhýkrát.

Súťaž Gospel talent 2011 začala koncom apríla, organizuje ju pod záštitou europoslanca Miroslava Mikolášika spevák Richard Čanaky a Rádio Lumen, ktoré je zároveň jeden z jeho mediálnych partnerov. Vyvrcholí v polovici júna, jej víťaz získa možnosť nahrať vlastnú skladbu v profesionálnom nahrávacom štúdiu či šancu vystúpiť na open-air music festivale CampFest. Jeho skladba bude tiež zaradená do vysielania na vlnách Rádia Lumen. Ďalšie informácie v dispozícii na stránke http://www.gospeltalent.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián ČekovskýMiroslav MikolášikPiotr Rubik