Europoslanec Vladimír Maňka obedoval s bezdomovcami

Europoslanec Vladimír Maňka
Europoslanec Vladimír Maňka. Foto: archívne, SITA/Peter Maďar.

BRATISLAVA 24. decembra (WebNoviny.sk) – Už 20 rokov na Štedrý deň vo Zvolene obeduje europoslanec Vladimír Maňka s ľuďmi bez domova.

„Teraz bol spoločný obed o deň skôr ako predchádzajúce roky,” povedal Maňka dnes pre agentúru SITA. Keď pred takmer trinástimi rokmi odchádzal z miesta primátora, ľudí bez domova v meste bolo 61. Dnes je ich takmer 80. Na spoločný obed ich prišlo 75.

Riaditeľka Charity sv. Alžbety sestra Patrícia stretnutie podľa neho organizuje s pomocou skvelých dobrovoľníkov. „Spolu s rímskokatolíckym dekanom a evanjelickým farárom sa všetci pred obedom pomodlíme. Po chutnej kapustnici, vyprážanej rybe, sladkých koláčoch, prídu na rad darčeky, zvyčajne teplé zimné doplnky. Minule všetci dostali ruksak, v ktorom si na svojich cestách nosia so sebou všetko, čo potrebujú,“ povedal Maňka. Teraz dostali ľudia bez domova balíčky, v ktorých si našli klobásu, chlieb, koláče, konzervy, rukavice, čapicu, teplé ponožky.

Maňku doma čakajú ešte makové opekance, na ktorých si pochutí v kruhu rodiny. „Na Štedrý večer s manželkou a deťmi chodíme do kostola. Pri štedrovečernom stole nechýbajú moji rodičia,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Maňka