Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Utečenci čakajú na hraničnom priechode do Slovinska z Chorvátska. Foto: SITA/AP
2. februára 2016 SprávySvet od SITASITA Diskusia()

Európska komisia predstaví nové protiimigračné opatrenia

BRUSEL 2. februára (WebNoviny.sk) – Európska komisia (EK) v utorok predstaví nové opatrenia pre Grécko v snahe odstrániť “vážne nedostatky” pri riadení prílevu utečencov cez hranice s Tureckom, ktoré sú aj vonkajšími hranicami schengenského priestoru. Uviedol to v pondelok hovorca EK Margaritis Schinas.

Kolégium komisárov sa počas pracovného výjazdu do Štrasburgu, kde prebieha plenárne zasadnutie Európskeho parlamentu, chystá odporučiť členským štátom, aby prijali nové opatrenia zamerané na zlepšenie situácie na turecko-gréckych hraniciach.

Nová procedúra umožní niektorým členským krajinám EÚ obnoviť kontroly na vnútorných schengenských hraniciach až na dobu dvoch rokov namiesto doteraz povoľovaného polročného obdobia.

Podľa diplomatických zdrojov EÚ však rozsah odporúčaní EK je dosť všeobecný a nebude verejný, pričom exekutíva EÚ pracuje na ďalších detailoch aj so súhlasom expertnej skupiny Rady EÚ. Aj napriek tomu bude možné vnímať takýto krok Európskej komisie ako kritiku na adresu Grécka.

Chystané odporúčania pre Grécko vychádzajú z novembrového monitorovania situácie v teréne, podľa ktorého Grécko “vážne zanedbalo svoje povinnosti” pri spravovaní vonkajšej hranice schengenského priestoru, čím ohrozilo samotné fungovanie zóny voľného pohybu.

Grécko sa stalo hlavnou bránou pre masový a nekontrolovaný prílev migrantov do EÚ. Ostatní európski partneri ho kritizujú za vážne nedostatky pri identifikácii a registrovaní nelegálnych migrantov.

Odporúčané články

Asýrski kresťania z Iraku, ktorí sú v Humennom, dostanú azyl Úrady zbúrali migrantom v Calais provizórny kostol aj mešitu

Témy

Diskusia

PHÆTON Delostrelectvo tureckých bastardov začalo strieľať na sýrske vládne sily, v snahe zabrániť ich rýchlemu postupu proti nepravidelnej armáde uSSraelských bastardov ISIS v severnej časti pobrežia provincie Latakia pri hraniciach s Tureckom! Ďalší dôkaz, že NATO bastardi v skutočnosti proti ISIS... PHÆTON SAA a spojenci spustili operáciu v Severnom Allepe a dobyli Tell Jibbin a Duwayr al-Zeytoun - kotol sa uzaviera! Nusra defenses fall apart as Hezbollah, Syrian Army capture Tal Jibbin in northern Aleppo almasdarnews.com/article/nusra-defenses-fall-apart-as-syrian-army-captures-tal-jibin-in-northern-aleppo/ Podpora SAA zo vzduchu v Aleppe... PHÆTON Obsazení vládní budovy občany v USA pokračuje, klíčová osoba protestů zabita policií ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7372-obsazeni-vladni-budovy-obcany-v-usa-pokracuje-klicova-osoba-protestu-zabita-policii FBI footage shows moment Oregon militia shot dead by police after 'reaching for weapon' - zastrelený políciou po tom, čo "siahol po zbrani", údaje bastardi začiernili youtube.com/watch?v=FW1p3j6mxf8... PHÆTON Členové Bilderbergu: Nezáleží na Trumpovi, Hillary bude americkou prezidentkou tak či tak svobodnenoviny.eu/clenove-bilderbergu-nezalezi-na-trumpovi-hillary-bude-americkou-prezidentkou-tak-ci-tak/ Americká logistika a migrační toky s pomocí Western Union nwoo.org/2016/02/01/americka-logistika-a-migracni-toky-s-pomoci-western-union/ US-Logistik bei Migrantenströmen info-direkt.eu/us-logistik-bei-migrantenstroemen/ Proč Obama zaplavuje malá města v nejkonzervativnějších částech Ameriky uprchlíky? nwoo.org/2016/02/01/proc-obama-zaplavuje-mala-mesta-v-nejkonzervativnejsich-castech-ameriky-uprchliky/ VIDEO: 17-letá... PHÆTON Odhalil nechtiac Fico veľké tajomstvo o utečencoch? Televízia dodatočne vystrihla zo záznamu premiérovej tlačovky vetu, z ktorej mrazí. Ľubovi Lintnerovi to však neuniklo - takže modrí komunisti cenzurujú! parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Odhalil-nechtiac-Fico-velke-tajomstvo-o-utecencoch-Televizia-dodatocne-vystrihla-zo-zaznamu-premierovej-tlacovky Dvere pre irackých utečencov otvoril na Slovensku Izraelčan infovojna.sk/dvere-pre-irackych-utecencov-otvoril-na-slovensku-izraelcan PREZIDENT ANDREJ...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...