Európska únia odmieta tvrdenie Talianska, že za pád mosta v Janove môžu rozpočtové obmedzenia

Taliansko, Janov
Záchranári zasahujú po páde diaľničného mosta v Janove, pri ktorom zahynuli desiatky ľudí. 15. august 2018 Foto: SITA/AP

BRUSEL 16. augusta (WebNoviny.sk) – Európska únia odmieta tvrdenie Talianska, že pád diaľničného mosta v Janove nejako súvisí s rozpočtovými obmedzeniami.

Hovorca EÚ Christian Spahr vo štvrtok reagoval na to, že taliansky minister vnútra Matteo Salvini kritizoval pravidlá obmedzujúce rozpočtové výdavky, pričom to spojil s bezpečnosťou infraštruktúry.

Spahr uviedol, že „nadišiel čas, aby sa niekoľko vecí ujasnilo„. Vyhlásil, že podľa investičného programu EÚ na roky 2014-2020 „má Taliansko prijať približne 2,5 mld. eur“ v rámci investičných plánov EÚ pre infraštruktúru, vrátane ciest.

Hovorca dodal, že únia v apríli „na základe pravidiel EÚ pre štátnu pomoc tiež schválila investičný plán pre talianske diaľnice, ktorý umožní realizáciu investícií v objeme zhruba 8,5 mld. eur, vrátane investícií v regióne Janova„. „V skutočnosti,“ poznamenal Spahr, „EÚ podnecuje investície do infraštruktúry v Taliansku„.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matteo Salvini