Európski lídri si po skončení rokovania odskočili na pivo a prekvapili miestnych turistov

Michel, Merkelová, Macron
Nemecká kancelárka Angela Merkelová, francúzsky prezident Emmanuel Macron, belgický premiér Charles Michel a ich luxemburský kolega Xavier Bettel v podniku v centre Bruselu. Foto: SITA/AP

BRUSEL 18. októbra (WebNoviny.sk) – Keďže stredajšia večera európskych lídrov v Bruseli skončila nečakane skoro, už približne o 22:30, niektorí lídri si ešte odskočili na belgické pivo.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová, francúzsky prezident Emmanuel Macron, belgický premiér Charles Michel a ich luxemburský kolega Xavier Bettel prekvapili domácich i turistov, keď si na známom námestí Grand Place sadli na pohár piva.

Okrem tohto typického belgického nápoja si pochutili aj na hranolkách, prezradil dnes pre médiá Bettel, ktorý ich zavolal do mesta, aby s nimi oslávil svoj úspech v minulotýždňových voľbách, v ktorých obhájil svoju funkciu.

Keby som bol vedel, možno by som s nimi išiel. Nepočítal som, že o 23:00 budú ešte chcieť ísť na pivo. Pevne verím, že sa to podarí inokedy. Začiatkom budúceho roka pani Merkelová navštívi Slovensko a ak bude mať chuť, môžem ju na pivko pozvať v Bratislave. Budúci týždeň budeme hostiť Macrona, takže čo sa nám nepodarilo v Bruseli, sa nám možno podarí v Bratislave,“ povedal po skončení summitu slovenský premiér Peter Pellegrini na otázku, či sa k nim nechcel pridať. Nemecká kancelárka Merkelová je známa tým, že má rada pivo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angela MerkelováCharles MichelEmmanuel MacronPeter PellegriniXavier Bettel