Eva Ódorová dosiahla na Európskych hrách svoj životný úspech

Stolná tenistka Ódorová zabojuje v Baku o tretie miesto
Slovenská reprezentantka v stolnom tenise Eva Ódorová sa v boji o tretie miesto postaví Turkyni Melek Hu. Foto: SITA/AP

BAKU 18. júna (WEBNOVINY) – Slovenská stolná tenistka Eva Ódorová si na I. európskych hrách v Baku napokon nevybojovala medailu a obsadila konečné 4. miesto. V piatkovom zápase o bronz prehrala 35-ročná rodáčka z Komárna s favorizovanou Turkyňou ázijského pôvodu Melek Hu 1:4 na sety.

Na súboj proti Turkyni nastúpila Slovenka aj vďaka liekom, ktoré potlačili bolesť. Napriek zraneniu chcela nastúpiť, ukázala veľkú bojovnosť a so sebazaprením vzdorovala favoritke. S Melek Hu bola blízko k zisku prvého i druhého setu. V oboch viedla 10:9, ale napokon prehrala 10:12, keď súperke pomohli aj ´prasiatka´.

Bála sa, že nenastúpi

Ódorová zabrala vo štvrtom sete, keď otočila z 3:6, viedla 10:8 a napokon ho vyhrala 13:11. V piatom vyhrávala Slovenka 3:1, ale Melek Hu sériou siedmich loptičiek obrátila výsledok vo svoj prospech, potom zvládla aj záverečné lopty a po 45 minútach sa tešila z výhry i zisku bronzovej medaily. V piatkových dueloch ju obmedzovalo pri hre zranenie pravého ramena.

„Bála som sa, či nastúpim. Bola som nadopovaná liekmi. Som rada, že som dohrala do konca a nemusela som sa vzdať. Odohrala som dobrý zápas a odovzdala maximum. Teším sa aj zo štvrtého miesta. Ako som prehrala prvé dva sety, tak som ich mohla aj získať. Potom by sa inak odvíjal ten zápas. Turkyňa mala aj viac šťastia,“ uviedla úspešná slovenská stolná tenistka.

Počas prestávky medzi dvoma zápasmi sa stihla najesť, načerpať nové sily a dostala aj lieky na potlačenie bolesti. Po úspešnom turnaji sa už teší na oddych. „Teraz odložím raketu na dlhšiu dobu. Chcem ísť na dovolenku. A či dostanem ďalšiu odmenu okrem oddychu? To je otázka na iných,“ doplnila Ódorová.

Majsterka starého kontinentu

„Som šťastná, aj keď dnešné dva zápasy som nezvládla zdravotne. V prvom súboji som nemohla ruku absolútne používať, aj keď sa mi celý tím venoval tri hodiny. V druhom som bola zasa nadopovaná liekmi a bála sa, či ho vôbec dohrám. Som rada, že som ho dohrala aspoň do konca a nemusela odstúpiť. Dala som do toho maximum. Teším sa aj zo štvrtého miesta, aj keď mu neprislúcha medaila. Keby mi niekto povedal pred týmto turnajom, že budem štvrtá, zobrala by som to všetkými desiatimi,“ uviedla po boji o 3. miesto Eva Ódorová, ktorá dosiahla v Baku životný úspech medzi seniorkami.

Ódorová v piatok predpoludním prehrala v semifinále s Holanďankou čínskeho pôvodu Li Ťie hladko 0:4, keď súperke dokázala výraznejšie vzdorovať len v treťom sete, ďalšie mala favoritka pod kontrolou. Napriek tomu, že medailu domov neprinesie, v azerbajdžanskom Baku získala jeden neoficiálny primát. Pre mnohých sa stala majsterkou starého kontinentu, keďže v najlepšej štvorke podujatia bojovala prakticky na majstrovstvách Ázie. V semifinále v Baku bola jediná rodená Európanka.

„Znie to veľmi dobre, nebránila by som sa tomu, ak by som bola skutočná majsterka Európy. V našom športe to však funguje takto, Ázijčanky si podelili tri medaily,“ uviedla po zápase o bronz Eva Ódorová a doplnila: „Keby mi niekto pred príchodom do Baku povedal, že budem hrať o finále a potom o bronz, zobrala by som to všetkými desiatimi. Aj taký je však šport.“

Výsledok – I. európske hry v Baku:

STOLNÝ TENIS:

Dvojhra žien – semifinále:

Li Ťie (Hol.-6) – Eva Ódorová (SR) 4:0 (4, 5, 10, 7) za 27 minút

o 3. miesto:

Melek Hu (Tur.-6) – Eva Ódorová (SR) 4:1 (10, 10, 8, -11, 7) za 45 minút

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva Ódorová