Evanjelická cirkev nepreferuje žiadneho konkrétneho kandidáta na prezidenta, občanov vyzýva k účasti

prezidentské voľby
Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran.

BRATISLAVA 9. marca (WebNoviny.sk) – Evanjelická cirkev augsburského vyznania (ECAV) na Slovensku nepreferuje žiadneho konkrétneho kandidáta na funkciu prezidenta SR.

„Snažme sa o to, aby sa na čelo krajiny postavili ľudia, ktorí budú obhajovať transparentnosť správy veci verejných, podporovať občiansku spoločnosť, slušné formy komunikácie a budú morálnymi vzormi. Ctíme si kandidátov, ktorí rešpektovali a rešpektujú občianske práva a náboženskú slobodu,“ uviedlo Predsedníctvo ECAV v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytla mediálna poradkyňa Generálného biskupského úradu evanjelickej cirkvi Eva Bachletová. Dodali, že sa spoliehajú na občiansku zodpovednosť členov cirkvi a rešpektujú ich slobodné rozhodnutie.

Predsedníctvo ECAV zároveň vyzvalo občanov a členov cirkvi, aby sa zúčastnili na voľbách a využili tak svoje volebné právo. „Je to prirodzená súčasť občianskej spoluzodpovednosti a angažovanosti,“ dodali.

Predsedníctvo ani Zbor biskupov ECAV aktívne nevyhľadáva individuálne rozhovory a stretnutia s kandidátmi na prezidenta. „Neodmietame stretnutia s neextrémistickými kandidátmi,“ uviedlo na záver Predsedníctvo Evanjelická cirkev augsburského vyznania.

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárBohumila TauchmannováEduard ChmelárFrantišek MikloškoIvan ZuzulaJuraj ZábojníkMarian KotlebaMaroš ŠefčovičMartin DaňoMilan KrajniakRóbert ŠvecŠtefan HarabinZuzana Čaputová