Exasistentka basgitaristu U2 dostala sedem rokov väzenia

Adam Clayton
Basgitarista U2 Adam Clayton (vľavo) pred súdnym procesom Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 6. júla (WEBNOVINY) – Bývalá asistentka basgitaristu írskej kapely U2 Adama Claytona si posedí za mrežami sedem rokov.

O jej treste za spreneveru 2,8 milióna eur dnes v írskom Dubline rozhodol sudca Patrick McCartan. Porota o jej vine jednohlasne rozhodla pred pár dňami.

Štyridsaťsedemročná Carol Hawkins peniaze z hudobníkovho účtu prevádzala v rokoch 2004 až 2008, pričom krádeže sa dopustila 181-krát. Hawkins v spomínanom období vyberala peniaze z dvoch Claytonových bankových účtov, pričom v jednom prípade z roku 2007 vybrala naraz 310-tisíc eur. Súdnemu zapisovateľovi trvalo takmer dve hodiny, kým vymenoval všetkých 181 jednotlivých výberov.

U2 patria k najúspešnejším kapelám na svete. Na konte majú dvanásť štúdioviek a hity ako Sunday Bloody Sunday, One, With or Without You či Where the Streets Have No Name. Podľa neoficiálnych odhadov predali viac ako 150 miliónov albumov.

Vlani v júli ukončili svetové turné U2 360°, ktoré sa do hudobných dejín zapísalo ako najnavštevovanejšie a najziskovejšie v histórii. Kapela združená okolo speváka Bona absolvovala od 30. júna 2009 do 30. júla 2011 dovedna 107 koncertov, ktoré jej vyniesli vyše 720 miliónov amerických dolárov. Na jej vystúpenia prišlo celkovo viac ako sedem miliónov ľudí. V súčasnosti skupina pracuje na novom albume, nasledovníkovi nahrávky No Line On The Horizon (2009). Informácie pochádzajú z webovej stránky news.bbc.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom