Excelentný, chváli Jurča po debute tréner Detroitu

Tomáša Jurča z Detroitu vyhlásili v zápase proti Bostonu za tretiu hviezdu zápasu. Foto: SITA/AP

DETROIT 30. novembra (WebNoviny.sk) – Sedemmesačná vynútená pauza sa skončila, problémy s chrbtom pominuli a slovenský hokejista v detroitských službách Tomáš Jurčo je späť v NHL.

V utorok si proti Dallasu (3:1) odkrútil tohtosezónny debut a stačilo mu necelých desať minút na ľade, aby si vyslúžil slová chvály na svoju adresu. Na krídle štvrtej formácie s centrom Rileym Sheahanom a Stevom Ottom pôsobil sviežo a bol vítaným prínosom pre tím.

„Cítil som sa skvele, sebavedomo. Bol to celkom úspešný zápas pre mňa aj celý tím. Je to za mnou, každý večer sa pokúsim o to isté. Našej formácii vyšlo prvé striedanie, čo nám pomohlo. Mali sme aj zopár ďalších dobrých, sebavedomie rástlo. Užívam si to po Rileyho boku, hrali sme v jednom útoku v Grand Rapids aj prvý rok v Detroite. Ott je tvrdý chlapík, ktorý tiež niečo vie a spolu nám to fungovalo,“ skonštatoval 23-ročný Jurčo pred médiami a doplnil:

„Chcem hrať najlepšie, ako viem, nezáleží na tom, kde a koľko. Snažím sa priniesť tímu rýchlosť, bol som plný energie.“ Kouč Red Wings Jeff Blashill netajil spokojnosť s Košičanovým výkonom. „Bol excelentný. Dobre korčuľoval, hneď pri svojom prvom striedaní nastrelil žŕdku. Korčuliarsky silný, svojej lajne dodal dynamiku. Ak bude takto pokračovať, otvorí si cestu k vyššej minutáži,“ predznamenal tréner podľa Detroit Free Press.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Jurčo