Exdaniarka chce dohodu za svedectvo voči Salmanovovcom

Sudca sudy kladivko
Foto: ilustračné, Shutterstock

BRATISLAVA 27. júla (WEBNOVINY) – Bývalá šéfka šamorínskych daniarov Mária Z., ktorej výpoveď poslala za mreže podnikateľov Salmanovovcov, má šancu na nižší trest. Polícia ukončila jej vyšetrovanie z prijímania úplatku návrhom na uzatvorenie dohody o vine a treste. Informovala o tom televízia TA 3.

Mária Z. priznala, že jej Salmanovovci sľúbili úplatok. Stačilo pomôcť s nadmernými odpočtami DPH, zbytočne neposielať daňové kontroly a v najhoršom včas varovať. Za tieto služby jej Salmanovovci ponúkli 10 percent, čo jej pri zúčtovaní malo hodiť 290 000 eur. Salmanov jej dal 40-tisíc, zvyšok sa vraj ponúkol investovať jej s tým, že keď bude potrebovať, dá jej ďalšie peniaze.

Neskôr si Mária Z. podľa televízie vypýtala ďalších 10 000. Jej svedectvo bolo kľúčové pre verdikt, ktorý Salmanovovcov poslal na sedem resp. šesť rokov za mreže. Ako odznelo v správach TA 3, práve za spoluprácu s políciou a priznaniu má exdaniarka šancu na nižší trest o jednu tretinu z pôvodnej sadzby 5 až 12 rokov. Návrh dohody si ešte musí osvojiť prokurátor a schváliť súd.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Salmanovovci