Exmanažér Penty zvažuje kroky voči Matovičovi a Lipšicovi

Matovic lipsic
Zľava: Nezaradený poslanec Daniel Lipšic a poslanec za OĽaNO Igor Matovič na tlačovej besede. Bratislava, 7. november 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 11. novembra (WEBNOVINY) – Podnikateľ Marián Krajňák zvažuje právne kroky voči predsedovi strany NOVA Danielovi Lipšicovi a lídrovi OĽaNO Igorovi Matovičovi.

„So spoločnosťou Medical Group ani s aktivitami investičnej skupiny Penta nemajú moje podnikateľské aktivity nič spoločné. V investičnej skupine Penta som ukončil pracovný pomer k 30. 4. 2012. V Pente som pracoval ako investičný manažér. Viac ako dva roky sa venujem výhradne vlastným podnikateľským aktivitám, a to hlavne v oblasti nákupu a predaja nehnuteľností, v maloobchode a v agropodnikaní,“ uviedol vo vyhlásení pre médiá Krajňák.

Krajňák zváži právne kroky

Biznisman priznáva, že bol vlastníkom spoločnosti WALSALL HOLDINGS LTD, vlastní aj iné firmy, a svoje vlastníctvo nijak neskrýva a nemaskuje. „Odvodzovať od faktu, že na nejakej adrese v Belize City sídlia firmy, to, že tieto firmy vykonávajú spoločné podnikateľské aktivity, je scestné. Dokazuje to úplnú ignoranciu a neznalosť zo strany autora týchto výrokov. Firmy, ktoré vlastním, alebo som vlastnil v minulosti, nemajú so subjektmi, ktoré spomína poslanec Lipšic (Medical Group či investičná skupina Penta) nič spoločné a týkajú sa výhradne mojich vlastných podnikateľských aktivít,“ konštatoval Krajňák. Preto bude v súvislosti s Lipšicovými a Matovičovými vyjadreniami zvažovať právne kroky.

Tvrdenie investičnej skupiny Penta, že nemá žiadne podnikateľské aktivity na Belize, sa dá podľa hnutia NOVA vyvrátiť pohľadom do Obchodného registra, informovala v pondelok strana Daniela Lipšica. Tvrdí, že na tej istej adrese Mapp street 1 v Belize City sídlia ako schránkoví vlastníci spoločnosti Medical Group SK a Penta Enterprises Ltd., tak aj spoločnosť, ktorej stopy vedú k predstaviteľom Penty.

Krajňák mal pôsobiť vo firmách Penty

„Ide o WALSALL HOLDINGS LTD., ktorá bola do januára tohto roku spoločníkom slovenskej firmy K-ONE s. r. o. Konateľom K-ONE s. r. o. je od apríla 2014 Marián Krajňák, rodinný príslušník spolumajiteľa Penty Jaroslava Haščáka,“ uvádza NOVA.

Hnutie podotýka, že K-ONE s. r. o. sídlila od júna 2012 do apríla 2013 v Digitalparku v Bratislave. Poukazuje aj na to, že Krajňák pôsobil vo viacerých spoločnostiach vlastnených Pentou. Predseda hnutia NOVA Daniel Lipšic v pondelok doobeda spájal s investičnou skupinou firmu Penta Enterprises Ltd.

VIAC SA DOČÍTATE TU.

Kauza nákupu CT prístroja v piešťanskej nemocnici:

Ficov odvolávací maratón Smeru nepomôže, myslí si politológ

Firma Medical Group sa cíti ako obeť predvolebného boja

Šéfka piešťanskej nemocnice vraj neprešla výberovým konaním

Smer bude chcieť zamiesť kauzu CT pod koberec, tvrdí Bugár

Prípad piešťanského CT bol len zámienkou, myslí si odborník

Fico radí Paškovi zažalovať opozíciu, Raši ministrom nebude

Čižnár chce preskúmanie kauzy, pre ktorú odvolali Zvolenskú

Opozícia, chce preveriť tendre firmy, v ktorej pôsobil Paška

Analytik: Zmajkovičová a Zvolenská to nemohli spískať samé

Zvolenská ako ministerka končí, odstupuje aj Zmajkovičová

Zdravotníctvo bude v rukách lekára, pôsobil vo firme Penty

Odstúpenie Zvolenskej je treťou zmenou vo Ficovej vláde

Nákup CT je podľa opozície Paškov biznis, chcú aj jeho hlavu

Kauza pri nákupe CT je ľudskou chybou, myslí si Čislák

Generálna prokuratúra prijala trestné oznámenia v kauze CT

Riaditeľka piešťanskej nemocnice neodstúpi pre kauzu CT

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicIgor Matovič
Firmy a inštitúcie Penta