Exmoderátorka RTVS z referendového spotu je hovorkyňou KDH

Natália Žembová
Natália Žembová sa stala hovorkyňou KDH. Foto: kdh.sk

BRATISLAVA 19. februára (WEBNOVINY) – KDH bude mať od piatka novú hovorkyňu. Stáva sa ňou bývala moderátorka správ RTVS Natália Žembová. Agentúru SITA o tom informoval šéf komunikačného oddelenia KDH Darius Hatok. Žembová vo štvrtok ukončila pracovný pomer s RTVS.

Žembová pôsobila ako rehoľná sestra

Žembová kedysi tri roky pôsobila ako rehoľná sestra v misijnej kongregácii služobníc Ducha Svätého. Neskôr sa vydala, dnes má tri deti a je na materskej dovolenke. Pred ňou pracovala ako moderátorka RTVS. V televízii pôsobila od roku 2006. Pred referendom účinkovala Žembová v spote Aliancie za rodinu, ktorý slovenské televízie odmietli odvysielať.

V spote hrala matku chlapca, po ktorého si prišiel adoptívny pár, dvaja homosexuáli. „Môžeme potvrdiť, že pani Žembová požiadala o ukončenie pracovného pomeru. Rokovania sa zatiaľ neuskutočnili,“ povedala hovorkyňa RTVS Dominika Šulková.

Video: Spot Aliancie za rodinu

https://www.youtube.com/watch?v=_RcmF68WUtE

Vo funkcii hovorcu končí Matej Kováč

Vo funkcii hovorcu končí Matej Kováč, ktorý zastával túto funkciu od roku 2010. Ten sa stal v decembri expertom KDH pre obranu. Expert KDH je podľa stanov hnutia súčasťou Konzília, ktoré je poradným orgánom predsedu a predsedníctva hnutia. Experti Kresťanskodemokratického hnutia sú odbornými poradcami pre jednotlivé rezorty vládnej politiky.

Predsedníctvo hnutia môže v prípade potreby rozhodnúť o vymenovaní niekoľkých expertov hnutia v rámci rezortu a o rozdelení ich zodpovednosti. Expertov hnutia do funkcie vymenúva a odvoláva Predsedníctvo spravidla na svoje funkčné obdobie. KDH má s novými expertmi spolu 19 takýchto poradcov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Natália Žembová
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie