Expolicajt Marek dobodal snúbenicu, súd ho poslal na desiatky rokov do väzenia

Súd
Foto: ilustračné, www.thinkstockphotos.com

KOŠICE 30. januára (WebNoviny.sk) – Krajský súd Košice v utorok potvrdil rozsudok košického okresného súdu, ktorý expolicajta Mareka Barníka poslal 23. októbra 2017 za mreže na 23 rokov za obzvlášť závažný zločin vraždy snúbenice 26-ročnej Alexandry. Trest si odpyká v zariadení s maximálnym stupňom stráženia. Rozsudok je právoplatný a nie je možné podať voči nemu riadny opravný prostriedok.

Marek krátko pred svadbou v septembri 2016 dobodal snúbenicu v ich byte. Tele nebohej z bytu odviezol na iné miesto, kde ho polial benzínom. Zo začiatku sa snažil políciu zmiasť tým, že ohlásil jej zmiznutie. Až na verejnom súdnom pojednávaní na košickom okresnom súde v októbri 2017 priznal svoju vinu. To prispelo k tomu, že okresný súd nepátral po motíve vraždy, ale aj k tomu, že dostal trest v zníženej sadzbe.

Krajský súd v odvolacom konaní konštatoval, že nezistil okolnosti, na ktoré sa odvolával obhajca aj obžalovaný a boli by relevantné pre zníženie výšky trestu.

Krajský súd odmietol aj odvolanie poškodených, ktorí namietali najmä výšku úhrady nemajetkovej ujmy priznanej okresným súdom. Tu sa krajský súd stotožnil s rozsudkom okresného súdu a poukázal na skutočnosť, že výška bola určená v zmysle súčasne platnej legislatívy. Marek má nahradiť poškodeným – matke, otcovi a bratovi po 15 000 eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR