Expolicajt sa pred smrťou priznal, že dcéry a tetu zastrelil

Káňava
Expolicajt Martin Káňava, ktorého podozrievali z vraždy dvoch dcér a ich tety, je mŕtvy. Foto: SITA/KR PZ Žilina
BRATISLAVA 4. septembra (WEBNOVINY) – Expolicajt Martin Káňava, ktorého v stredu nadránom našli zastreleného na poľovníckom posede neďaleko obce Bystrička v okrese Martin, sa v utorok popoludní polícii po telefóne sám priznal, že ešte v sobotu zabil svoje dve dcéry a ich tetu.

Ako v stredu na tlačovej besede v Žiline informoval krajský policajný riaditeľ Ivan Špánik, vyšetrovatelia ďalej prehľadávajú rodinný dom, v ktorom sa stali vraždy, motív ani žiadne pracovné verzie, čo viedlo 49-ročného Káňavu k tomuto činu, však ešte nemajú.

Nenašiel sa ani list na rozlúčku. Trinásť- a pätnásťročnú dcéru aj ich 84-ročnú tetu, ktorá sa o ne starala, zabil strelou do hlavy pravdepodobne v noci v spánku, pretože ležali v posteli a boli prikryté perinou.

Na mŕtvych telách síce boli badateľné známky zápasu, no nie sexuálneho násilia, to má však s určitosťou vyvrátiť až pitva. Dcéry aj ich teta boli zastrelené rovnakou zbraňou ako sa expolicajt v stredu nadránom pravdepodobne aj sám zastrelil. Či je naozaj vrahom, musí podľa polície ešte potvrdiť súdna pitva a porovnanie DNA.

Obrazom: Trojnásobná vražda v Bystričke

Od rodinnej dovolenky v Šuranoch spred trinástich rokov je manželka Martina Káňavu nezvestná, rodičia manželky údajne podozrievali z jej zmiznutia práve expolicajta, polícia však nemala žiadne dôkazy ani indície. Obaja manželia Káňavovci pracovali na oddelení finančnej polície, Káňava požiadal o uvoľnenie zo služby po jedenástich rokoch v roku 2002, manželka bola v roku 2000, keď zmizla, na materskej dovolenke.

Po 49-ročnom Káňavovi pátrali od utorkového popoludnia. Portál čas.sk s odvolaním sa na žilinského krajského policajného riaditeľa Ivana Špánika uviedol, že nehybné telo Káňavu ležalo pri rieke medzi obcami Bystrička a Turčiansky Peter (okres Martin). Vedľa neho bola pištoľ, ktorú mal legálne.

Polícia pri vyhlasovaní pátrania po Káňavovi uviedla, že môže byť ozbrojený, v legálnej držbe mal krátku guľovú zbraň ČZ 75 kalibru 9 milimetrov LUGER.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom