Exprezident Bush maľuje v Afrike kliniku

Geroge bush
Foto: SITA/AP
George bush
Foto: SITA/AP

DALLAS 3. júna (WEBNOVINY) – Bývalý americký prezident George W. Bush maľuje steny a rekonštruuje budovy v africkej Zambii.

Jeden z najmenej obľúbených amerických exprezidentov sa zapojil do dobrovoľníckeho projektu, ktorý pomáha obnoviť zdravotnícke centrum pre liečbu rakoviny v meste Kabwe približne 140 kilometrov od hlavného mesta Lusaka.

Ako informovalo Prezidentské centrum Georgea W. Busha, bývalý šéf Bieleho domu je s manželkou Laurou na návšteve africkej krajiny od víkendu.

Podľa májového prieskumu verejnej mienky americkej televízie CNN je George W. Bush najnepopulárnejším žijúcim exprezidentom USA.

Negatívne hodnotí Bushovo pôsobenie v Bielom dome, ktorý opustil pred viac ako tromi rokmi, až 54 percent opýtaných. Pozitívny pohľad na exguvernéra štátu Texasu má iba 43 percent Američanov.

Druhým najnepopulárnejším exprezidentom je s veľkým rozdielom jeho otec, George H. W. Bush.

Toho negatívne hodnotí 34 percent, tesne za ním skončil demokrat Jimmy Carter s 30 percentami. Najlepšie z prieskumu vyšiel demokrat Bill Clinton, s ktorým vyjadrilo spokojnosť 66 percent opýtaných, nespokojných je iba 31 percent respondentov.

Bush junior vládol v USA v od roku 2001 do 2009. Počas svojho pôsobenia vyhlásil vojnu terorizmu, začal inváziu do Afganistanu a Iraku, čo v kombinácii s vypuknutím ekonomickej krízy dostalo krajinu do veľmi zlej ekonomickej situácie. Zo svojho úradu odchádzal v januári 2009 ako najnepopulárnejší americký prezident v histórii.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bill ClintonGeorge W. BushJimmy Carter