Expriateľa Karin Haydu Ráca prepustili z väzby

Karin haydu
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 9. októbra (WEBNOVINY) – Martina Ráca, ktorý je obžalovaný v kauze upravovania kradnutých áut, prepustil svojím rozhodnutím Okresný súd Bratislava I z väzby.

Na slobodu však zatiaľ nejde, prokurátor hneď podal sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať krajský súd.

Žiadosť o prepustenie z väzby podal obžalovaný Martin Rác. Na súde povedal, že vo väzbe je už skoro dva a pol roka.

„Som nevinný, žiadnej trestnej činnosti som sa nedopustil, o čom svedčí aj dokazovanie,“ vyhlásil. Dodal, že hlavné pojednávanie bolo viackrát odročené a nie z jeho viny. „Čo je najdôležitejšie, ide o moju dcéru, ktorá mi bola zverená. Potrebuje ma,“ povedal. V žiadosti sľúbil, že v prípade prepustenia sa nebude skrývať, neutečie a nebude ovplyvňovať svedkov.

Okresný súd sa na stredajšom verejnom zasadnutí rozhodol prijať písomný sľub Martina Ráca. Prokurátor ešte pred verdiktom poukázal na posledné rozhodnutie o väzbe pre obžalovaného. Krajský súd v Bratislave v apríli podľa prokurátora skonštatoval, že dôvody väzby existujú i naďalej.

„Podľa môjho názoru sa k dnešnému dňu situácia nezmenila a tieto dôvody existujú aj naďalej. Ľudsky chápem starosť obžalovaného o dieťa, ale, bohužiaľ, Trestný poriadok taký dôvod na prepustenie nepozná,“ uviedol prokurátor.

Generálna prokuratúra v novembri minulého roka oznámila, že podala obžalobu na sedem ľudí v kauze upravovania kradnutých áut, viacerým prokurátor pripisuje aj násilnú trestnú činnosť. Traja z obžalovaných sa podľa prokuratúry dopustili falšovania a pozmeňovania identifikačných údajov áut a legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Pripisujú im deväť skutkov z roku 2006 a potom od roku 2009 do roku 2010. Obžalovaní sú okrem Martina Ráca aj Michal V., Branislav S., Marián S., Rastislav T., Marek F. a Jozefa H. Trojica Martin R., Michal V. a Branislav S. údajne zmenila údaje na deviatich autách vyššej triedy, ktorých hodnota bola vyše 440-tisíc eur. Na súde už v tejto kauze vypovedali viacerí svedkovia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karin Haydu