Exriaditeľ NAKA Hraško zostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť

MO SR: Inventarizácia muničných skladov
Bývalý šéf NAKA Peter Hraško. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

Senát 4T Najvyššieho súdu SR (NS SR) zamietol sťažnosť exriaditeľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Petra H., ktorú podal voči vzatiu do väzby. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Petra H., ktorého polícia zatkla v rámci akcie Očistec, tak zostane vo väzbe. Obvinený podal sťažnosť proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) z 8. novembra, ktorým bol vzatý do väzby.

Senát dospel k záveru, že u obvineného sú dôvody kolúznej a preventívnej väzby, v tomto štádiu konania, dané. Senát väzbu obvineného dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil,“ uviedla Važanová.

Petra H. spolu s bývalým policajným prezidentom Tiborom G. či exšéfom protikorupčnej jednotky NAKA Róbertom K. zatkla NAKA v rámci akcie Očistec ešte 5. novembra. Počas akcie zadržala viaceré osoby vrátane bývalých vysokých policajných funkcionárov.

Obvinení sú napríklad pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z korupčných trestných činov a z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexandra VažanováPeter Hraško
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SRŠpecializovaný trestný súd SR