Exsiskár Tóth naďalej trvá na tom, že Kočnera považuje za objednávateľa vraždy Kuciaka

Peter Tóth
Bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby (SIS) Peter Tóth. Reprofoto: www.facebook.com.

Bývalý príslušník SIS Peter Tóth v kauze miliónových zmeniek v stredu svedčiť na Špecializovaný trestný súd do Pezinka nepríde.

Ukrýva sa na utajenom mieste

„Podľa medializovaných informácií by som mal dnes svedčiť pred senátom Špecializovaného trestného súdu v prípade známom ako podvodné zmenky televízie Markíza. Neviem, či sú publikované informácie správne, pretože v dôsledku zlej bezpečnostnej situácie sa ukrývam na utajenom mieste a preto mi prípadné predvolanie nemohlo byť doručené,“ napísal Toth.

Dodal, že ak bol naozaj súdom predvolaný, za neúčasť sa senátu, predstaviteľom obžaloby i obhajoby ospravedlňuje.

Motáky z vyšetrovacej väzby

Bývalý príslušník SIS takisto zdôraznil, že doteraz spolupracoval s orgánmi činnými v trestnom konaní aj na úkor rodiny. „Okrem pozostalých žiadna iná rodina na Slovensku nepriniesla toľko obetí v záujme vyšetrenia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej ako naša. Som odhodlaný pokračovať v usvedčovaní páchateľov vraždy a ďalších závažných trestných činov,“ podotkol.

Naďalej trvá na tom, že Mariana Kočnera považuje za objednávateľa vraždy Jána Kuciaka a Alenu Zsuzsovú za jeho spolupáchateľku. „Naďalej trvám na tom, že Marianovi Kočnerovi a Pavlovi Ruskovi pomohol vyrobiť antedatované zmenky Jozef Dučák starší. Takisto naďalej trvám na tom, že Marianom Kočnerom písané motáky z vyšetrovacej väzby vynášal advokát Andrej Šabík a tak ďalej a tak podobne,“ napísal na webe.

Celé znenie Tóthovho stanoviska.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.Ján KuciakMarián KočnerPavol RuskoPeter Tóth