Extraliga žien - 17. kolo - sobota

Basketbal
Cassovia Košice - Slovan Bratislava Foto: SITA

BRATISLAVA 9. januára (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 17. kola slovenskej basketbalovej extraligy žien:

Cassovia Košice – BK Slovan Bratislava 76:63 (30:17, 12:19, 17:14, 17:13)

Najviac bodov: Wilsonová 24, Vojteková 13, Timková 12 – Talajková 16, Belanská, Mlynarovičová a Pavlovičová po 10.

TH: 14/8 – 28/18, fauly: 25 – 18, trojky: 4 – 3, rozhodovali: Gabara a Donát, 250 divákov

O konečnom víťazovi sa definitívne rozhodlo až po zmene strán. Veď ešte v 29. min svietil na ukazovateli skóre stav 55:50. Potom však domáce basketbalistky zapli na vyššie obrátky a väčším dôrazom, najmä pod košom, sa čoraz viac presadzovali. V 38. min po dvojbodovom koši Goblovej bolo už 76:59. Košičanky už vysoké vedenie nepustili z rúk a doviedli duel do úspešného konca (76:63).

BK PU Prešov – Dobrí anjeli Košice 49:83 (7:8, 16:18, 10:24, 16:33)

Najviac bodov: Wirthová 19, Risperová 16, Karavajevová 7 – Dupreeová 17, Hricková 14, McCoughtryová 13

TH: 24/11 – 16/7, fauly: 15 – 20, trojky: 6 – 7, rozhodovali: Kúkelčík a Turčina, 300 divákov

Na začiatku zápasu dominovali obrany nad útokmi. Prešov hlavne v prvom polčase odolával košickej snahe vybudovať si náskok. V treťom dejstve sa už ale prejavila väčšia skúsenosť a širšia lavička družstva hostí a Košičanky začali postupne dominovať. Ich prevaha na ihrisku sa prejavila najmä v záverečnej časti hry, ktorú vyhrali s prehľadom 33:16 a celý duel 83:49.

BSS Košice – MBK Agrotrade Rožňava 61:37 (12:16, 8:4, 20:8, 21:9)

Najviac bodov: Lásková 16, Kovaľová 11 – Sujová 17, Deckerová 6, Pinkneyová a Bártová po 5

TH: 10/4 – 5/1, fauly: 9 – 9, trojky: 1 – 2, rozhodovali: Zubák a Špirka, 200 divákov

Zatiaľ čo úvod zápasu patril viac hráčkam spod Gemera, po zmene strán vzali opraty do rúk domáce „oceliarky“, ktoré v 37. min vyhrávali 57:33 a v poslednej minúte najvyšším – 24-bodovým rozdielom 61:35. Po zmene strán akoby hostky kondične z palubovky odišli. To sa prejavilo aj na ich slabej streleckej produktivite.

MBK Ružomberok – BK UMB 08 Banská Bystrica 95:32 (19:9, 30:6, 21:10, 25:7)

Najviac bodov: Podešvová 23, Grešnerová 19, Murphyová 16 – Letková 9, Van Dalenová 8, Domiterová 7

TH: 19/14 – 6/6, fauly: 17 – 20, trojky: 5 – 2, rozhodovali: Lukáč a Kováčik, 350 divákov

Ružomberčanky začali rozpačito a v 3. min prehrávali 4:5. Domáci favorit sa však rýchlo spamätal a od polovice prvého dejstva už plne ovládal dianie na ihrisku. Pre Liptáčky to bol dobrý tréning v ich nahustenom zápasovom programe. Krátko pred koncom prvého polčasu dostala v tíme MBK príležitosť jeho bývalá hráčka Frniaková-Bučková, ktorá sa pod koše vrátila po materskej dovolenke.