Extraligový Martin v baráži oplatil prehru Bardejovu

Bardejov
Zápas medzi Martinom a Bardejovom. Foto: SITA/Milo Fabian

BRATISLAVA 20. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti MHC Mountfield Martin zvíťazili v stredu s HC 46 Bardejov tesne 4:3 v druhom barážovom stretnutí o účasť v extralige 2013/2014 a vyrovnali stav série hranej na štyri víťazstvá.

O víťazstve Martina rozhodol v 58. min útočník Filip Vaško. Tretí barážový duel týchto dvoch súperov je na programe v sobotu 23. marca o 17.30 h opäť v Bardejove.

MHC Mountfield Martin – HC 46 Bardejov 4:3 (1:0, 1:1, 2:2) – stav série: 1:1

Góly: 19. T. Petruška (M. Hollý, R. Pukalovič ml.), 31. A. Themár (A. Novotný), 49. T. Petruška (Kolena), 58. Vaško (B. Rapáč) – 35. M. Krčula, 45. Marcel Baláž (Ľ. Sabol, T. Hričina), 48. Stríž (M. Nagy, Valentín)

Vylúčení: 9:10 na 2 min, navyše: Valentín (Bardejov) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík, Milan Novák – Holienka, Zvrškovec, 1700 divákov

Martin: Šúrek – A. Novotný, J. Perniš, R. Pukalovič ml., Zošiak, Tupý, K. Grman, Dvořák, Ejem – A. Themár, Fujerík, Michal Važan – T. Petruška, M. Hollý, Kolena – Vaško, B. Rapáč, Vilkoits – Hús, Dírer, Korytko

Bardejov: Andreanin – D. Kramár, Valentín, M. Krčula, M. Tkáč, Polaček, Mojdis, Šimo – T. Hričina, Ščurko, Halás – Hajnik, Ľ. Sabol, Marcel Baláž – Valchař, Dancsák, Stríž – M. Nagy, Belušár, Česelka

Róbert Pukalovič st. (tréner Martina): „V dramatickom zápase sme uspeli v infarktovom závere. Potvrdilo sa, že hokej je hra zvratov. Najskôr otočili skóre hostia, a potom sa to nesmiernou bojovnosťou podarilo aj nám. V zápase pracovali nervy na oboch stranách. Dnes to bolo najmä o bojovnosti a pokoji v zakončení. Som rád, že sa séria ešte vráti do Martina.“

Anton Tomko (tréner Bardejova): „Zápas bol oveľa atraktívnejší ako ten predchádzajúci. Obojstranne sa hral lepší hokej, v ktorom bolo aj väčšie nasadenie. Napriek tomu, že sme dokázali otočiť vývoj duelu z 0:2 na 3:2, stratili sme ho. Škoda šance Ščurka, ktorý mohol zápas rozhodnúť. V závere sme inkasovali zbytočný gól, preto nás táto prehra mrzí. Myslím si, že v Bardejove to budú úplne iné stretnutia.“

I. tretina

Martin

Hostia posmelení víťazstvom v prvom zápase začali od úvodu bez zábran. Už v 2. min sa ocitol v sľubnej šanci Hajnik. V 5. min si nakorčuľoval pred Šúreka Hričina, ale ani on neprekonal martinského gólmana. K slovu sa potom dostali domáci, ale príležitosti Važana a Tupého skončili na pozornom Andreaninovi.

V druhej desaťminútovke sa začali viac presadzovať Martinčania. V 16. min sa po Themárovej strele zatrepotala sieťka, ale iba z vonkajšej strany. Skóre sa po prvýkrát menilo minútu pred prvým klaksónom – Petruška v presilovke pohotovo strelil dôležitý úvodný gól.

II. tretina

Na začiatku druhej tretiny sa tešili Bardejovčana z vyrovnajúceho gólu, ale rozhodcovia usúdili, že nebol regulárny pre kontakt Kramára s brankárom Šúrekom. Tlak hostí v presilovke potom narastal, avšak domáci gólman podržal svoje mužstvo. V 23. min sa ocitol sám pred Andreaninom Vilkoits, no puk nezasunul do bránky.

V polovici zápasu vysunul Novotný v oslabení Themára, a ten svoj nájazd na dvakrát premenil – 2:0. Hostia sa nevzdávali a v 35. min strelili kontaktný gól – Krčula sa odhodlal na veľké sólo cez celé klzisko, prešiel domácou obranou ako nôž maslom a bolo 2:1. O minútu hosťujúci obrancovia zabudli počas presilovky na Korýtka, ktorý však svoj nájazd nepremenil.

III. tretina

V tretej tretine sa najskôr hralo podľa bardejovských nôt. Hostia zlepšili pohyb a výsledok sa dostavil. V 45. min Baláž vyrovnal a o tri minúty neskôr pridal Stríž rozdielový gól. O 48 sekúnd však Petruška vyrovnal a začalo sa odznovu. V 51. min mal rozhodnutie na hokejke Ščurko, ale mieril iba do Šúreka.

Dve minúty pred koncom tretej tretiny strhli „kosačky“ v dramatickom závere víťazstvo na svoju stranu zásluhou Vaška. Hosťom sa už v záverečných sekundách nepodarilo poslať zápas do predĺženia, a tak je stav série po strede 1:1.