Extrémisti podľa ministra Kaliňáka lížu hranu zákonnosti

Robert kaliňák
Minister vnútra SR Robert Kaliňák počas rokovania 98. schôdze vlády SR. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 14. mája (WebNoviny.sk) – Extrémisti sa snažia prispôsobovať novým pravidlám, aby čo najmenej prekračovali zákony a išli po hrane.

„To je extrémistická špecialita, lízať hranu zákonnosti. Polícia má omnoho sťaženejšiu prácu,“ uviedol minister vnútra Robert Kaliňák v reakcii na otázky, či polícia dostatočne koná a monitoruje v prípade extrémistov. „Ešte v roku 2006 pochodovali s fakľami a v uniformách Hlinkovej gardy a dnes už nie. Rozpustili sme Slovenskú pospolitosť,“ pripomenul minister. Vzdanie sa fakieľ a uniforiem je zásluha polície, ktorá veci riešila, vyhlásil Kaliňák.

V súvislosti s tým, že vyšetrovateľ až teraz začal trestné stíhanie poslanca NR SR Petra Krupu zo strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko vo veci podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd pre jeho facebookové vyjadrenia, Kaliňák zdôraznil, že „nebude diktovať policajtom, kedy a koho majú stíhať a čo majú robiť“. Ak sa v minulosti politicky zasahovalo do prípadov, tak sa to skončilo fiaskom a to sú pre nás výstrahy, dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Kaliňák
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRPZ Policajný zbor SR