Extrémizmus a radikalizmus nemá v demokratickej spoločnosti miesto, minister Naď si uctil pamiatku obetí

VLÁDA: Rokovanie 77. schôdze
Minister obrany SR Jaroslav Naď. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Verejnosť by mala dať podľa ministra obrany SR Jaroslava Naďa (OĽaNO) najavo, že extrémizmus a radikalizmus v demokratickej spoločnosti nemá miesto. Uviedol to pri príležitosti 32. výročia Nežnej revolúcie pri Pamätníku popravených a umučených politických väzňov komunizmu na cintoríne v bratislavskej Vrakuni, kde sa v stredu uskutočnila pietna spomienka.

Ako informovala hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková, pamiatku týchto obetí si položením venca uctil aj Naď.

„Toto miesto a pamiatka na všetky obete komunistického režimu sú bolestivou spomienkou, ktorá je spätá so 17. novembrom. Uctime si tých, ktorých odvaha predčila strach a obavy z vyjadrenia vlastného názoru,“ povedal Naď s apelom na spoločnosť, aby si nikdy neprestala vážiť a ctiť slobodu, demokraciu a mier. Tie podľa neho nie sú a nikdy nesmú byť samozrejmosťou.

Doplnil, že konanie každého by malo prispieť k budúcnosti bez strachu. Ľudia by mali dať najavo, že extrémizmus a radikalizmus v demokratickej spoločnosti nemá miesto.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Jaroslav NaďMartina Kovaľ Kakaščíková
    Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SR