Extrémne opatrenia USA znížia tržby gigantu Huawei o desiatky miliárd dolárov

Huawei
Foto: ilustračné, SITA/AP.

BRATISLAVA 17. júna (WebNoviny.sk) – Tržby čínskej firmy Huawei budú v horizonte najbližších dvoch rokov v porovnaní so skoršími prognózami nižšie o zhruba 30 mld. USD.

„Vážne poškodené lietadlo“

Uviedol to v pondelok zakladateľ spoločnosti Žen Čeng-fe. Situáciu technologického gigantu prirovnal k vážne poškodenému lietadlu.

Firma zníži výrobné kapacity, kroky americkej vlády, ktorá firmu označila za bezpečnostné riziko, „nás však nezastavia“, povedel Žen. Ako dodal, firma nepredpokladala, že americká vláda proti nej nasadí tak širokú škálu „extrémnych opatrení“.

Američania hovoria o špionáži

Americké ministerstvo obchodu minulý mesiac zaradilo spoločnosť Huawei na svoj čierny zoznam, čiže zakázalo, aby jej americké firmy dodávali technológie bez vládneho súhlasu. Huawei je v epicentre americko-čínskej obchodnej vojny už mesiace.

USA argumentujú, že čínska vláda by mohla produkty Huawei využiť na špionáž. Firma Huawei takéto tvrdenia popiera a tvrdí, že je od čínskej vlády nezávislá. V reakcii na kroky Washingtonu už viaceré veľké technologické spoločnosti v USA a inde vo svete oznámili, že spoluprácu s čínskou firmou zastavia, prípadne obmedzia.

(1 EUR = 1,1265 USD)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Huawei