Extrémne teploty ničia Slovákov, platia viaceré výstrahy

Leto, bazén, horúčavy
Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 14. júna (WEBNOVINY) – Nedeľa tiež Slovákom prinesie extrémne horúce počasie, pretože do karpatskej oblasti vrcholí prílev veľmi teplého vzduchu od juhozápadu. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Meteorológovia vydali na nedeľu od 13:00 do 20:00 platia výstrahy prvého a druhého stupňa pred búrkami. Výstraha prvého stupňa platí pre všetky okresy Bratislavského, Banskobystrického, Trenčianskeho, Nitrianskeho, Trnavského, Prešovského, Košického a Žilinského kraja, okrem okresov Gelnica, Spišská Nová Ves a Prešov, kde výstraha druhého stupňa pred búrkami, ktorá potrvá do 16:00.

Výstrahy pred búrkami
Foto: Shmu.sk

Výstraha prvého stupňa pred horúčavami platí pre okresy Bratislavského, Banskobystrického, Trenčianskeho, Košického, Nitrianskeho, Prešovského a Trnavského kraja do 18:00. Pre okresy Ilava, Púchov, Považskú Bystricu, Kežmarok, Poprad, Levoču, Starú Ľubovňu a Turčianske Teplice neplatí výstraha.

Výstrahy pred horúčavami
Foto: Shmu.sk

V nedeľu bude polojasné až oblačné počasie, postupne miestami hrozia prehánky alebo búrky, ojedinele aj intenzívne a s krúpami. Najvyššia denná teplota dosiahne 29 až 34 stupňov Celzia, na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši 24 až 29 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov sa bude pohybovať okolo 19 stupňov Celzia. Fúkať bude premenlivý vietor rýchlosťou do 20 kilometrov za hodinu. Pri búrkach vietor prechodne zosilnie.

Počasie - nedeľa
Foto: Shmu.sk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom