Extrémny Galaxy Note – milión predaných kusov

GALAXY Note
Foto: Samsung

BRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) – Samsung Galaxy Note je zvláštne zariadenie na pomedzí smartfónu a tabletu. Môžu za to jeho rozmery – predovšetkým obrovský dotykový Super AMOLED displej s uhlopriečkou 5,6 palca, ku ktorému sa dodáva aj stylus (dotykové pero), ktorý možno zasunúť priamo do tela smartfónu.

GALAXY Note
Foto: Samsung

Na trh sa dostal len tento rok na jeseň, prvýkrát sme o ňom informovali začiatkom septembra v tomto článku. Mnohí sa na tohto androidového obra v tom čase dívali s nedôverou najmä vďaka veľkým rozmerom. Samsung však nedávno oznámil, že v globálnom meradle jeho predaj prekročil milión kusov – a to ešte na mnohých dôležitých trhoch vôbec nebol uvedený – napríklad v Spojených štátoch. Najviac sa mu darí v Nemecku, Francúzsku, Hong Kongu a na Tajwane.

A pokiaľ ide o jeho praktickosť – už sa nám dostal do rúk a aj keď sme zatiaľ test nestihli napísať, treba priznať, že to nie je smartfón, ktorý by ste mohli bežne nosiť vo vrecku, displej má veľkú plochu a treba naň dávať jednoducho pozor. Na druhú stranu – prekvapilo nás, že sa pomerne pohodlne drží v ruke pri telefonovaní a pri prehliadaní spravodajských serverov môžete kľudne zabudnúť na ich mobilné verzie – sú bez problémov čitateľné v pôvodnej podobe.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Samsung