Facebook za pol roka odstránil milardy falošných účtov aj rekordný počet nenávistných príspevkov

Facebook, logo
Foto: ilustračné, SITA/AP

BRATISLAVA 25. mája (WebNoviny.sk) – Spoločnosť Facebook oznámila, že od októbra 2018 do marca 2019 odstránila na rovnomennej sociálnej sieti viac ako tri miliardy falošných účtov, čo je viac ako kedykoľvek predtým. Zároveň tiež odstránila rekordný počet – viac ako sedem miliónov – nenávistných príspevkov.

Predaj zbraní aj drog

Vo svojej správe, ktorá sa týka presadzovania komunitných štandardov za posledný kvartál roka 2018 a prvý kvartál roka 2019, Facebook tiež uviedol, že vyšší počet zmazaných falošných účtov je výsledkom toho, že na ich vytvorenie používali vo veľkom množstve automatizované metódy.

Väčšinu z nich spoločnosť zaznamenala a vymazala v priebehu niekoľkých minút, ešte predtým, ako mali možnosť spôsobiť škodu.

Facebook tiež uviedol, že odstraňoval aj príspevky, ktoré sa týkali predaja „regulovaného tovaru“ ako sú drogy a zbrane. Za spomínaného pol roka konal v prípade viac ako milióna príspevkov o predaji zbraní, uviedol.

Videli aj nahotu a sexuálne zneužívanie detí

Správa o sociálnej sieti uvádza aj štatistiky o prezeraní obsahu, ako je zobrazovanie sexuálneho zneužívania detí, násilia či teroristická propaganda.

Podľa odhadov z každých 10-tisíc príspevkov zobrazených na Facebooku menej ako 14 ľudí videlo nahotu, zhruba 25 ľudí videlo obsah týkajúci sa násilia a menej ako tri osoby videli zobrazenie zneužívania detí alebo teroristickú propagandu. Z celkového počtu aktívnych používateľov za mesiac bolo zhruba päť percent falošných účtov.

Facebook po prvý raz informoval aj o odvolaniach v prípade príspevkov zmazaných za nenávistné prejavy. Od januára do marca 2019 zaznamenal viac ako milión takýchto odvolaní. Zhruba 150-tisíc príspevkov, ktoré neporušili politiku sociálnej siete o nenávistných prejavoch, v spomínanom období obnovili.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Facebook