Facebook zrušil kontá niektorým známym osobnostiam s extrémistickými názormi

Facebook
Foto: SITA/AP

SAN FRANCISCO 3. mája (WebNoviny.sk) – Po rokoch tlaku zameraného na obmedzenie nenávisti a fanatizmu na Facebooku zatvorila sociálna sieť v USA kontá niektorým známym osobnostiam vyznačujúcim sa extrémistickými názormi.

Opatrenie sa dotklo okrem iných šíriteľa konšpiračných teórií Alexa Jonesa, krajne pravicového autora Mila Yiannopoulosa či šéfa radikálnej nábožensko-politickej organizácie Nation of Islam Louisa Farrakhana, uviedol Facebook v stanovisku.

V zdôvodnení napísal, že menovaní porušili jeho zákaz vzťahujúci sa na „nebezpečných jednotlivcov„. Odteraz preto nesmú používať hlavnú facebookovú stránku, službu Instagram ani iné súvisiace stránky. Kritici tento krok privítali, tvrdia však, že Facebook aj Instagram musia v tomto smere spraviť ešte viac.

Facebook, extrémizmus
Facebook zrušil kontá niektorým známym osobnostiam vyznačujúcim sa extrémistickými názormi. Opatrenie sa dotklo okrem iných šéfa radikálnej nábožensko-politickej organizácie Nation of Islam Louisa Farrakhana (vľavo) a šíriteľa konšpiračných teórií Alexa Jonesa (vpravo).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FacebookInstagram