Fakulta hospodárskej informatiky získala akreditáciu ACCA

BRATISLAVA 13. novembra (WBN/PR) – Medzinárodná asociácia certifikovaných účtovníkov ACCA udelila Fakulte hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Bratislave akreditáciu vo vybraných predmetoch, ktoré sa na fakulte vyučujú v rámci kvalifikácie ACCA. Fakulta hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Bratislave získala od ACCA akreditáciu ako vôbec prvá vysoká škola na Slovensku a jej študenti tak majú jedinečnú príležitosť získať podľa zamerania svojho štúdia až štyri skúšky (F1–F4) kvalifikácie ACCA.

„Udelenie akreditácie ACCA predstavuje pre našu fakultu významný úspech, keďže sme prvá akademická inštitúcia na Slovensku, ktorá svojim študentom už počas štúdia priblíži prestížnu a medzinárodne uznanú odbornú kvalifikáciu ACCA. Verím, že toto potvrdenie erudovanosti Katedry účtovníctva a audítorstva privítajú všetci študenti, ktorým tento certifikát umožní stať sa uznávanými finančnými expertmi a vybudovať si úspešnú kariéru,“ povedal prof. Ing. Ivan Brezina, CSc., dekan Fakulty hospodárskej informatiky.

Akreditácia udelená Fakulte hospodárskej informatiky je platná pre bakalársky program Účtovníctvo a aj pre magisterský študijný program Účtovníctvo a audítorstvo. Na získanie akreditácie musia študenti úspešne dokončiť niektorý z týchto dvoch programov a v rámci štúdia musia absolvovať všetky povinné predmety. Akreditácia nadobúda platnosť 1. januára 2016 a udeľuje sa na štyri roky. Výnimky na tieto skúšky môžu získať súčasní alebo minulí absolventi uvedených študijných programov.

Kateřina Benešová, riaditeľka ACCA pre Českú republiku, Slovensko a Maďarsko, doplnila: „Veľmi ma teší, že sme prehĺbením spolupráce s Ekonomickou univerzitou vykročili na novú spoločnú cestu. Profesijní účtovníci s odbornými, ale najmä praktickými vedomosťami sú pre firmy nenahraditeľní, a preto je nutné, aby sme absolventov tohto oboru na ich budúce pôsobenie v praxi pripravili čo najlepšie.“

Z hľadiska certifikácie patrí ACCA medzi celosvetovo najrešpektovanejšie medzinárodné organizácie. Organizácia spojených národov uznala sylabus účtovníckej kvalifikácie ACCA za základ pre globálnu kvalifikáciu účtovníkov. Profesijná kvalifikácia je založená na Medzinárodných štandardoch účtovníckeho výkazníctva a na Medzinárodných audítorských štandardoch.

Kvalifikácia ACCA je dvojstupňová a celkom sa musí zložiť 14 zo 16 možných skúšok. Prvý stupeň (časť Fundamentals) sa skladá z celkom 9 skúšok rozdelených do dvoch modulov. Na získanie kvalifikácie ACCA je potrebné absolvovať každú z týchto skúšok. Na druhom stupni kvalifikácie (časť Professional) sa vypisuje celkom 7 skúšok, z ktorých si ich mladý profesionáli vyberú 5, aby získali úplnú kvalifikáciu od ACCA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom