Fakultná nemocnica v Nových Zámkoch zakázala návštevy pacientov, v okrese úraduje chrípka

Nemocnica pacient
Foto: ilustračné, Thinkstock

NITRA 19. februára (WebNoviny.sk) – Zákaz návštev pre chrípku už vydala aj Fakultná nemocnica Nové Zámky. V Nitrianskom kraji je to po Fakultnej nemocnici Nitra, v ktorej platí zákaz návštev na viacerých klinikách a oddeleniach od piatka 15. februára, už druhá nemocnica.

„Na základe nepriaznivej epidemiologickej situácie vo výskyte chrípky a chrípke podobných ochorení v okrese Nové Zámky vedenie nemocnice rozhodlo o zákaze návštev na lôžkových oddeleniach od 18. februára do odvolania,“ oznámila Fakultná nemocnica Nové Zámky.

V Nitrianskom kraji je chrípka na vzostupe. Uplynulý týždeň tu zatvorili pre vysokú chorobnosť 43 škôl a škôlok. Ako informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre, chorobnosť na akútne respiračné ochorenia stúpla o 7,1 percenta oproti šiestemu kalendárnemu týždňu.

Lekári v kraji hlásili 15 726 akútnych respiračných ochorení. Chrípku a chrípke podobné ochorenia diagnostikovali 3 966 pacientom. Predstavuje to nárast chrípky o 9,9 percenta oproti minulému týždňu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom