Fantastická Zuzulová finišovala v Rakúsku na druhom mieste

Veronika zuzulova
Foto: SITA/AP
Veronika zuzulova
Foto: SITA/AP

SCHLADMING 17. marca (WEBNOVINY) – Slovenská reprezentantka Veronika Zuzulová opäť skončila v slalome žien v pretekoch Svetového pohára 2011/2012 na druhom mieste.

Víťazkou sobotňajšieho záverečného slalomu žien v SP v sezóne v alpských lyžiarskych disciplínach sa v rakúskom Schladmingu stala Rakúšanka Michaela Kirchgasserová.

Zuzulová na druhom mieste mala na víťazku odstup iba 12 stotín sekundy, na tretej pozícii klasifikovali ďalšiu rakúsku pretekárku Marlies Schildovú, ktorá si už skôr zabezpečila triumf v hodnotení slalomu pred krajankou Kirchgasserovou a Slovinkou Tinou Mazeovou.

Už istá víťazka veľkého krištáľového glóbusu Američanka Lindsey Vonnová skončila v sobotu na 8. mieste spolu so svojou veľkou kamarátkou Mariou Höflovou-Rieschovou z Nemecka. Sympatická 27-ročná Vonnová má po slalome v Schladmingu na svojom konte v hodnotení SP 1980 bodov, čo je historické maximum medzi ženami.

Na vyrovnanie absolútneho rekordu Rakúšana Hermanna Maiera potrebuje v nedeľu získať aspoň 20 bodov.

Dvadsaťsedemročná Bratislavčanka Zuzulová bola v slalome druhá aj pred týždňom vo švédskom Aare, keď o jedinú stotinu sekundy skončila za Höflovou-Rieschovou. Pre Slovenku ide v Schladmingu už o šieste umiestnenie na striebornej pozícii, v minulosti bola aj sedemkrát tretia. V hodnotení slalomu sa Veronika Zuzulová dostala v sobotu na konečné 4. miesto, keď predstihla spomenutú nemeckú pretekárku ako aj Rakúšanku Kathrin Zettelovú a Fínku Tanju Poutiainenovú.

Dnes to nebolo jednoduché. V prvom kole som si šla vlastnú stopu, ktorú som chcela. V druhom som už musela ísť v tej, ktorú mi nechali súperky a bola trochu rozbitá, v spodnej časti sa tvorili ryhy. Nechcem sa však na to sťažovať. Druhé miesto neberiem ako smolu, ale teším sa z toho. Stále platí, že akékoľvek umiestnenie na pódiu je pre mňa veľký úspech. Mám za sebou výbornú sezónu a aj keď som nedosiahla vytúžené víťazstvo, budem sa oň snažiť ďalej. Viem, že to v nasledujúcej sezóne môže byť ešte lepšie ako doteraz. Veľmi pekne chcem poďakovať svojmu tímu, ktorý by som nevymenila za nič na svete,“ povedala po sobotňajšom slalome Veronika Zuzulová.

Po pozícii líderky v hodnotení 1. kola začala Zuzulová finálovú druhú jazdu smelo, na trati pôsobila sebavedomo a prvý medzičas to len potvrdil. O premiérový triumf v SP prišla slovenská pretekárka v strednej časti trate, kde stratila dovtedy získaný náskok 42 stotín sekundy a k tomu navyše ďalšie štyri stotiny.

V dolnej pasáži Kirchgasserová získala na Zuzulovú ďalších osem stotín sekundy. Rakúšanka premiérovo triumfovala v slalome v januári 2012 v slovinskej Kranjskej Gore, v domácom prostredí si pripísala druhé víťazstvo v najtočivejšej disciplíne v seriáli SP. Celkovo je to pre ňu tretí triumf vo Svetovom pohári, keď na svojom konte má aj prvé miesto z obrovského slalomu v španielskom stredisku Sierra Nevada z februára 2007.

Konečné výsledky slalomu žien – Schladming:

1. Michaela Kirchgasserová (Rak.) 1:32,57 min, 2. Veronika Zuzulová (SR) +0,12 s, 3. Marlies Schildová (Rak.) +0,51, 4. Emelie Wikströmová (Švéd.) +0,84, 5. Theresse Borssenová (Švéd.) +0,85, 6. Marie-Michele Gagnonová (Fr.) +0,98, 7. Kathrin Zettelová (Rak.) +1,18, 8. Lindsey Vonnová (USA) a Maria Höflová-Rieschová (Nem.) obe +1,39, 10. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) +1,67

Celkové poradie vo SP (po 36 z 37 pretekov): 1. Lindsey Vonnová (USA) 1980 bodov, 2. Tina Mazeová (Slovin.) 1402, 3. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) 1227, 4. Julia Mancusová (USA) 975, 5. Elisabeth Görglová (Rak.) 967, 6. Anna Fenningerová (Rak.) 914,… 16. Veronika Zuzulová 390, 120. Barbara Kantorová (obe SR) 7

Konečné poradie v hodnotení slalomu (malý krištáľový glóbus) po 10 pretekoch: 1. Marlies Schildová 760 bodov, 2. Michaela Kirchgasserová (obe Rak.) 452, 3. Tina Mazeová (Slovin.) 413, 3. 4. Veronika Zuzulová (SR) 377, 5. Kathrin Zettelová (Rak.) 356, 6. Tanja Poutiainenová (Fín.) 356,… 52. Barbara Kantorová (SR) 7

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna FenningerováBarbara KantorováJulia MancusováKathrin ZettelováLindsey VonnováMaria Höflová-RieschováMarlies SchildováTina MazeováVeronika Zuzulová