Fantastický Fourcade ovládol šprint v Ruhpoldingu a vyhral 80. preteky Svetového pohára v kariére

Martin Fourcade
Francúzsky biatlonista Martin Fourcade.

Víťazom štvrtkových rýchlostných pretekov v rámci 5. kola Svetového pohára v biatlone sa stal Francúz Martin Fourcade. Rodák z mesta Perpignan dosiahol tretie individuálne víťazstvo po sebe a celkovo 80. v rámci SP v kariére. Viac ich má na konte iba legendárny Nór Ole Einar Björndalen (95).

Zvýšil náskok na čele poradia

V nemeckom Ruhpoldingu trafil Fourcade všetkých desať terčov a 10-kilometrovú trať zvládol za 22:41,5 min. Na druhé miesto odsunul svojho krajana Quentina Fillona Mailleta, ktorého zdolal o 3,1 sekundy. Poradie na stupňoch víťazov doplnil na radosť domácich fanúšikov Nemec Benedikt Doll s mankom 12 sekúnd.

Najlepší bežecký čas dosiahol Nór Vetle Sjaastad Christiansen, ale jedna chyba pri streľbe v stoji ho odsunula tesne za pódiové priečky. Rovnako ako v Oberhofe aj v susednom Ruhpoldingu chýba z rodinných dôvodov obhajca veľkého krištáľového glóbusu Johannes Thingnes Bö, a tak Martin Fourcade zvýšil náskok na čele celkového poradia SP už na 73 bodov.

Nový líder najkratšej disciplíny

Takisto je novým lídrom najkratšej disciplíny a vypracoval si najlepšiu východiskovú pozíciu pred nedeľňajšími stíhacími preteky na 12,5 km.

Z kvarteta slovenských pretekárov sa najviac darilo Tomášovi Hasillovi, ktorý zaznamenal bezchybnú streleckú bilanciu. Po slabšom bežeckom výkone však dosiahol až 66. miesto, a tak sa nepredstaví v nedeľňajšej „stíhačke“.

Rovnako čistým streleckým zápisom sa mohol pochváliť aj Michal Šíma, ale musel sa uspokojiť so 78. priečkou. Dve chyby Martina Otčenáša sa podpísali na 81. pozícii a najhoršie zo Slovákov obstál Šimon Bartko. Ten minul polovicu terčov a zdolal iba siedmich pretekárov.

Svetový pohár 2019/2020 v biatlone – 5. kolo

  • Ruhpolding (Nem.)

Šprint mužov na 10 km: 1. Martin Fourcade (Fr.) 22:41,5 min (0), 2. Quentin Fillon Maillet (Fr.) +3,1 s (0), 3. Benedik Doll (Nem.) +12,0 (0), 4. Vetle Sjaastad Christiansen (Nór.) +22,2 (1), 5. Simon Desthieux a Florent Claude (obaja Fr.) +23,5 (1), … 66. Tomáš Hasilla +2:09,7 min (0), 78. Michal Šíma +2:26,7 (0), 81. Martin Otčenáš +2:33,0 (2), 104. Šimon Bartko (všetci SR) +3:45,8 (5)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin FourcadeMartin OtčenášMichal ŠimaOle Einar BjörndalenŠimon BartkoTomáš Hasilla