Fantastický slovenský krasokorčuliar Sabovčík sa rozlúči s kariérou, chystá šou plnú hviezd

Jozef Sabovčík
Legenda slovenského krasokorčuľovania Jozef Sabovčík na stretnutí pri príležitosti jeho životného jubilea a prezentácie projektu Fire on Ice, ktorým sa chce v roku 2019 rozlúčiť so slovenským publikom, v hoteli DoubleTree by Hilton. Bratislava, 7. december 2018. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 7. decembra (WebNoviny.sk) – Jeden z najlepších slovenských krasokorčuliarov histórie Jozef Sabovčík sa 7. novembra 2019 predstaví v rámci unikátnej šou Fire on Ice pred domácim publikom v Bratislave.

Olympijský medailista a dvojnásobný majster Európy si ako miesto športovej rozlúčky zvolil Zimný štadión Ondreja Nepelu. V programe šou sa predstaví množstvo súčasných i bývalých krasokorčuliarskych hviezd.

Jumping Joe a štvoritý skok

Legendárny Sabovčík, prezývaný Jumping Joe, urobí definitívnu bodku za svojou bohatou kariérou, ktorú ozdobil bronzom na ZOH 1984 v Sarajeve. Do histórie sa zapísal ako prvý krasokorčuliar, ktorý predviedol v súťaži štvoritý skok.

„Dlho som uvažoval, či vôbec svoju kariéru zakončiť takto ‚oficiálnym‘ spôsobom, alebo len tak potichu odísť zo scény. Ale záujem krasokorčuliarskych hviezd súčasnosti o spoločnú šou ma presvedčil. Predstaviť sa na záver kariéry pred slovenským publikom, na bratislavskom ľade, bude pre mňa mimoriadne emotívny moment,“ hovorí 55-ročný Sabovčík, cituje ho tlačová správa agentúry SPR media, ktorá je spoločne s agentúrou XL promotion organizátorom tejto akcie.

V rámci jedinečnej šou sa predstaví 7 majstrov sveta, 8 olympijských medailistov a 9 európskych šampiónov. Účasť prisľúbil olympijský víťaz zo ZOH 2002 v americkom Salt Lake City a štvornásobný majster sveta Alexej Jagudin. Spolu s ním sa diváci dočkajú aj šesťnásobného majstra Európy a dvojnásobného majstra sveta a bronzového medailistu zo ZOH 2018 v Pjongčangu Javiera Fernándeza.

Šou s priateľmi

„Na Bratislavu aj Ostravu mám naozaj pekné spomienky, fanúšikovia tu sú úžasní, takže sa na šou Fire on Ice veľmi teším. Bude pre mňa česť podieľať sa na programe venovanom legende československého krasokorčuľovania. Mám rozpracovaných niekoľko projektov, ale vyhradil som si v kalendári čas na túto jedinečnú šou s mojimi priateľmi,“ odkázal Fernández.

Chýbať nebude ani majster Európy z roku 2008, Čech Tomáš Verner. „Som naozaj nadšený, že sa môžem podieľať na jedinečnej akcii venovanej práve Jozefovi Sabovčíkovi, legende nášho športu. Verím, že záujem zo strany fanúšikov bude obrovský a teším sa na skvelú atmosféru, ktorú diváci na Slovensku a v Česku dokážu vytvoriť,“ povedal Verner.

V originálnom programe, ktorý bude najmä hudobnými motívmi venovaný kariére Jozefa Sabovčíka, budú môcť diváci obdivovať olympijských víťazov – športovú dvojicu Tatianu Totmianinovú a Maxima Marinina, olympijského víťaza v pároch Romana Kostomarova, či svetové akrobatické hviezdy Vladimira Besedina s Alexejom Poliščukom.

Dynamika a akrobacia

“Je nám cťou, že po dvoch úspešných šou Kings on Ice s Jevgenijom Pľuščenkom a Stars on Ice s Alexejom Jagudinom sme vytvorili jedinečnú šou s Jozefom Sabovčíkom a ďalšími hviezdami svetového krasokorčuľovania. Fire on Ice prinesie na Slovensko a do Česka v rámci šou po prvýkrát majstra sveta Javiera Fernándeza, obrovským lákadlom bude celkovo 8 olympijských medailistov a veríme, že tento už teraz fantasticky obsadený program, doplníme jedným či dvoma ďalšími prekvapeniami. Garanciou úspechu je aj umelecký tím na čele s Iľjom Averbuchom, ktorý pripravuje tie najväčšie športové šou na svete a túto zostaví exkluzívne pre české a slovenské publikum,” cituje tlačová správa Michaelu Grendelovú z agentúry SPR media.

“Nepôjde o žiadnu smutnú rozlúčku či melodrámu, publikum sa môže tešiť na dynamickú šou plnú energie, pretkanú akrobaciou – presne takú, akou bola kariéra legendy Jozefa Sabovčíka. Rockera na ľade s dlhými blond vlasmi, ktorý skákal saltá a aj vôbec prvý súťažný štvoritý skok v histórii krasokorčuľovania.”

Sabovčík sa nerozlúči iba so slovenským publikom, „zbohom“ povie tiež fanúšikom v Českej republike. O deň skôr 6. novembra 2019 sa totiž v rámci šou Fire on Ice predstaví i v Ostrave.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Sabovčík