Fanúšik Harryho Pottera má rekordnú čarodejnícku zbierku

Fanúšik Harryho Pottera má doma rekordnú čarodejnícku zbierku
Foto: SITA/AP

Hoci knižná aj filmová séria zachytávajúca príbehy najznámejšieho čarodejníka 21. storočia zaznamenala definitívny koniec, fanúšikovia Harryho Pottera v obdivovaní večných príbehov nepoľavili.

Fanúšik Harryho Pottera má doma rekordnú čarodejnícku zbierku
Foto: SITA/AP

Dôkazom je aj 37-ročný Mexičan Menahem Asher Silva Vargas, ktorého byt je zaplavený kúzelnými prútikmi, rokfortskými školskými uniformami, svetrami a šálmi žiakov Chrabromilu i Slizolinu, plastovými figúrkami hlavných postáv či plyšovými verziami sovy Hedvigy, Hagridovho psa Tesáka a bájnych drakov.

Úspešný právnik, ktorý rád uniká do sveta čarodejníkových príbehov, si v pondelok prevzal certifikát Guinnessovej knihy rekordov za najväčšiu zbierku artefaktov z kníh a filmov o Harrym Potterovi.

„Začal som ich zbierať bez akéhokoľvek zámeru zhromaždenia obrovskej zbierky. Čoskoro sa mi to však vymklo z rúk – akoby zaúčinkovalo zaklínadlo,“ smeje sa Vargas, ktorý svoju posadnutosť považuje za požehnanie a prekliatie v jednom. „Môj plat, bonusy – všetko končí tu,“ ukazuje na zbierku rekordných 3097 pamätných predmetov z filmov a kníh o slávnom čarodejníkovi.

Rekordná zbierka, ktorá zaberá dve izby, postupne vznikala 15 rokov. Nechýbajú v nej ani Harryho typické okrúhle okuliare, metla na metlobal či kompletné vydanie série kníh a filmov.

Horlivý fanúšik, ktorého zbierka sa neustále rozširuje, svojou zberateľskou vášňou nevedomky prekonal predchádzajúci rekord o tisícky kusov – najväčšia doteraz zaznamenaná zbierka venovaná Harrymu Potterovi mala „len“ 807 kusov kúzelných predmetov.

www.guardian.co.uk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom