Aktualizované: Fanúšik Liverpoolu je po útoku dvojice priaznivcov AS Rím v kritickom stave

Fanúšikovia, FC Liverpool
Fanúšikovia FC Liverpool pred prvým semifinálovým zápasom Ligy majstrov, v ktorom "The Reds" na Anfield Road zdolali AS Rím 5:2. Liverpool, 24. apríl 2018. Foto:Peter Byrne/PA via AP.
  • aktualizované 25. apríla 22:18

LIVERPOOL 25. apríla (WebNoviny.sk) – Päťdesiattriročný Sean Cox je v nemocnici v kritickom stave po útoku dvojice mladíkov z Ríma pred utorkovým prvým súbojom semifinále futbalovej Ligy majstrov FC Liverpool – AS Rím (5:2).

Zranený priaznivec pochádza z Írska, odkiaľ priletela jeho manželka, aby ho navštívila v liverpoolskej nemocnici Walton Hall Neurological Centre.

Obeť zasiahli opaskom

Rímsky klub vydal medzitým vyhlásenie, v ktorom „odsudzuje opovrhnutiahodné správanie malej skupiny fanúšikov, ktorí zahanbili vlastné mužstvo a väčšinu slušných priaznivcov na Anfielde.“

Svedkovia nás informovali, že obeť zasiahli opaskom a chlap sa potom zrútil na zem. Jeho súčasný stav možno označiť ako kritický,“ uviedol zástupca polície, inšpektor Merseyside Paul Speight podľa BBC Sport.

Jeden z útočníkov mal kladivo

Podľa korešpondenta BBC Sport Davida Ornsteina sa násilnosti začali po tom, čo veľká skupina rímskych fanúšikov začala útočiť na domácich opaskami na Venmore Street pokračujúc na Walton Breck Road. „Jeden z Liverpoolčanov potom klesol k zemi a bolo mu poskytnuté zdĺhavé lekárske ošetrenie. Jeden z útočníkov dokonca mal pri sebe kladivo,“ skonštatoval David Ornstein, Redaktor Sunday Times Jonathan Northcroft útok Rimanov označil za nečakaný a náhly a neskôr už len videl ako ich prenasledujú policajti.

Problémy sa Liverpoolu nevyhli ani nedávno začiatkom apríla, keď domáci fanúšikovia zaútočili na autobus futbalistov Manchestru City pred vzájomným štvrťfinálovým súbojom Ligy majstrov na Anfield Road. Európska futbalová únia už obvinila domácu stranu z nedostatočného poriadku, resp. fanúšikov FCL z prečinov hádzania plechoviek, fliaš či svetlíc.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AS RímFC Liverpool