Fanúšikovia Jokeritu protestujú, megafónov sa vzdať nechcú

Jokerit Helsinki
'Žolíci' v stredu vyhrali na ľade Atlantu Mytišči 4:3 po predĺžení. Foto: facebook.com/helsinginjokerit

HELSINKI 7. októbra (WEBNOVINY) – Časť fanúšikov Jokeritu Helsinki protestovala proti zákazu zo strany vedenia Kontinentálnej hokejovej ligy používať na zápasoch v hľadiskách megafóny.

Diváci z južnej tribúny Hartwall Areeny opustili demonštratívne svoje miesta v polovici prvej tretiny pondelkového súboja s Medveščakom Záhreb. Neskôr sa vrátili, ale podpora z tribún nebola taká hlučná ako v minulých zápasoch. Informuje o tom web denníka Italehti.

Ak vedenie KHL nezruší zákaz, budú fanúšikovia pokračovať v ďalších akciách. Megafón v hľadisku Hartwall Areeny používali lídri fanklubu dlhé roky. V európskych arénach a na štadiónoch je bežnou súčasťou výbavy fanklubov.

Vedenie KHL ho zakázalo už pred viacerými rokmi. Jokerit je nováčikom súťaže a návštevníci jeho domácich zápasov si zvykajú na viaceré novinky.

Jokerit v pondelok nečakane prehral s Medveščakom Záhreb 2:3. Súboj sledovalo 9351 divákov.